TP-Link VN020-F3 az çekiyor

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
VDSL hizmet almak için aldığım TP Link VN020-F3 modem eski HG 531S den daha az çekiyor. Acaba ayarlarda mı bir hata var anlamadım. Üstelik modem çift antenli ancak durum bu şekilde.

Screenshot_20211015_000515.jpg

Son düzenleme:
11 yapsamda değişen bir şey olmadı. Otomatik olarak ayarlı şuan.
Hocam 11 yapmayın, telefona wifi analyzer indirip diğer etraftaki wifilerin kanallarına bakın. Hangi kanal boşsa ona geçmeyi deneyebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla bir kanalda çok modem varsa çekim gücü azalıyor.

Hocam 11 yapmayın, telefona Wi-Fi analyzer indirip diğer etraftaki Wi-Fi'lerin kanallarına bakın. Hangi kanal boşsa ona geçmeyi deneyebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla bir kanalda çok modem varsa çekim gücü azalıyor.

Hocam kanalın çekim gücüyle alakası yok diye biliyorum. Kanal internetin hızını etkilemez mi?

11 yapsamda değişen bir şey olmadı. Otomatik olarak ayarlı şu an.

Acaba dik mi durmalı? Açabildiğim kadar yatay mı?

Dik durmalı eğer dik verim alınamıyorsa hafif çapraz daha verimli olabilir.

Hocam kanalın çekim gücüyle alakası yok diye biliyorum. Kanal internetin hızını etkilemez mi?

Dik durmalı eğer dik verim alınamıyorsa hafif çapraz daha verimli olabilir.
Hocam bilmiyorum, ben yayladayken 1 çeken bakkalın internetinin kanalını değiştirerek daha iyi sinyal almıştım.

Dual bant destekliyorsa 5GHz bandını kapatın sadece 2.4GHz açık kalsın zaten IEEE standartları gereği hemen hemen tüm modemler aynı alanda hizmet verir çok uzaktan hiçbirine bağlanamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı