TP-Link VR400 Yüksek ping

ScolisT

Hectopat
Merhaba öncelikle sorunum şu internetim hızlı ve tam hızını saglıklı bir şekilde alıyorum her şey normal ama oyunda olsun normal olsun bazen pingim 968 olup 15 dk bile öyle kaldıgı oluyor sonra kendiliginden düzeliyor düzeldikten sonrada sürekli 150 200 300 oluyor rahat durdugu yok modemim: TP-Link VR400 AC1200. ayrıca şunu eklim mesela 968 ping oldugunda modemin arka wifi kapatma yani wfiyi kapatınca düzeliyor 1 telefon baglı bile olsa cok rahatsız edıcı bır durum modemi 4 ay oldu alalım adsl kullanıyorum ayrıca bütün kablolaları tek tek tesisatları değiştirdim

Son düzenleme:
Telefonunuzun ve ya modeminize bağlı farklı cihazların senkronizasyonları açık olabilir, yedekleme ve güncelleme yapıyor olabilir, indirme yapıyor olabilir. Ayriyetten bilgisayarda OneDrive açıksa onun yüzünden olabilir, xbox gamecenter güncelleme yapıyor olabilir, Windows güncellemeleri iniyor olabilir.

Telefonunuzun ve ya modeminize bağlı farklı cihazların senkronizasyonları açık olabilir, yedekleme ve güncelleme yapıyor olabilir, indirme yapıyor olabilir. Ayriyetten bilgisayarda OneDrive açıksa onun yüzünden olabilir, xbox gamecenter güncelleme yapıyor olabilir, Windows güncellemeleri iniyor olabilir.
dediklerinizden hiçbiri yok dedıgım gıbı pingler değiskenlik gösterse tamam ama 968 olup hıc kıpırmadan 20 dk durdugu oluyor öyle sonra duzelıyor hıcbır guncelleme vs olmasa bıle gecenın bu saatınde bıle az once oyle oldu

Dikkatli bakın bu konu üzerinde neredeyse 1 senemi harcayıp neyin neden olduğunu buldum. Hiç beklemediğiniz bir yerden çıkıyor o ping mevzusu. Kesinlikle arka planda bir şey oluyor ve internetinizi bir şey tüketiyor.

Aynı modemi kullanıyorum çare QoS oyun oynayacağınız PC'yi ve sadece o PC'yi yüksek öncelik seçin ve bant genişliğini yüzde altmışa çekin ve gerçek internet hızınızın yarısı QoS hız sınırı koyun hem upload hem download için. Bu benim sorunumu büyük ölçüde çözdü. Bu arada sorun modemde değil bence bağlı cihazlar özellikle upload a yüklenince oluyor Cloud devrindeyiz hiç beklemediğiniz yerden yüklü senkronizasyon işlemleri oluyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı