TP-Link vs. Zyxel

Makaleler
49
Son düzenleme:
Hızınız kaç bilmiyorum ama VDSL altyapı için 5GHz modem tercih ederseniz daha iyi olur aslında.
70-80Mbps arası hız alırım diye tahmin ediyorum.

TP-LINK kullanıyorum şehirde harika köyde berbat TP-LINK alma bence Zyxel daha iyi gibi.
Paylaştığınız iki ürünün tek farkı Zyxel'de 4 adet LAN portu olması, diğer her şeyi hemen hemen aynı. Ben olsam Zyxel'i alırdım.
Zyxel bana da mantıklı geliyor ama TP-Link de güvendiğim bir marka, kararsız kaldım.

5 GHz modemlerin fiyatına biraz göz attım ama maalesef bütçemin çok üstünde. İkisinden birisi iş görmez mi?
2 modemi de yıllarca ADSL altyapıyla test ettim. Maalesef yüksek hızlarda nasıl performans alırsınız bilmiyorum ama 2.4 GHz'de kablosuz olarak pek iyi bir performans beklemeyin. VDSL altyapıya geçince direkt modem değiştirdim.
TP-Link arayüzü daha iyi ve kullanımı daha kolay.

En kötü VR300 düşünmez misiniz? Çıkmaz mı bütçe? Çekim kalitesi iyi değildi onun da ama fiyatına göre fena model değil.

2 modemi de yıllarca ADSL altyapıyla test ettim. Maalesef yüksek hızlarda nasıl performans alırsınız bilmiyorum ama 2.4 GHz'de kablosuz olarak pek iyi bir performans beklemeyin. VDSL altyapıya geçince direkt modem değiştirdim.
TP-Link arayüzü daha iyi ve kullanımı daha kolay.

En kötü VR300 düşünmez misiniz? Çıkmaz mı bütçe? Çekim kalitesi iyi değildi onunda ama fiyatına göre fena model değil.
VR300'ün fiyatı uygun benim için, attığım modellere göre gerçekten daha iyiyse onu alabilirim.

Geri
Yukarı