TP-Link VX231 modemde bağlantılar kopuyor

VeLiona

Decapat
Daha fazla  
TP-Link VX231 model bir modem aldım, telefonda veya tablette bağlantı kopuyor geliyor kopuyor bazen tekrar bağlanmıyor. Sorun ne olabilir ve bu modemin yazılımını nasıl güncellerim?

• Bağlantı hızınız nedir? İnternet de yeni mi veya sağlayıcı değiştirdiniz mi?
  • Modem ayarlarını değiştirdiniz mi? Muhtemelen resetlemişsinizdir ama yine de sorayım dedim.

• Bağlantı hızınız nedir? İnternet de yeni mi veya sağlayıcı değiştirdiniz mi?
  • Modem ayarlarını değiştirdiniz mi? Muhtemelen resetlemişsinizdir ama yine de sorayım dedim.

Bağlantı hızım 24Mbps 25 falan alıyorum hız testinde, internet sağlayıcım aynı senelerdir. Modem ayarlarını çok kurcalamadım 1 kez falan aç kapa yaptım herhangi bir şekilde modemin resetine dokunmadım.

Bağlantı hızım 24Mbps 25 falan alıyorum hız testinde, internet sağlayıcım aynı senelerdir. Modem ayarlarını çok kurcalamadım 1 kez falan aç kapa yaptım herhangi bir şekilde modemin resetine dokunmadım.
Modem ikinci el mi sıfır mı sorusunu sormayı unutmuşum. Yeni farzettim.
İkinci el ise modemi resetleyip sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
Sıfır ise yaşadığınız sorun çeşitli ayarlarla giderilebilir ama buna ihtiyaç olmamalı. Belki garantiye gönderilmesi veya iadesi gerekiyordur. (Sıfır bile olsa resetlemeniz de mahzur yok. Belki faydası olur.)

Modem ikinci el mi sıfır mı sorusunu sormayı unutmuşum. Yeni farz ettim.
İkinci el ise modemi resetleyip sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
Sıfır ise yaşadığınız sorun çeşitli ayarlarla giderilebilir ama buna ihtiyaç olmamalı. Belki garantiye gönderilmesi veya iadesi gerekiyordur. (sıfır bile olsa resetlemeniz de mahzur yok. Belki faydası olur.)

Sıfır efendim. Resetlemeyi bir deneyeyim teşekkür ederim. Yazılım güncellersem düzelir diye düşünmüştüm ama arayüzünde öyle bir yer yok saçma bir arayüz.

Yazılım güncellersem düzelir diye düşünmüştüm ama arayüzünde öyle bir yer yok saçma bir arayüz.
Farklı modellerin farklı gereksinimleri olabilir.

Modem arayüzünde yedekle/geri yükle vardır.
Yedek olmasa bile sitesinde güncel yazılım var ise yukarıda bahsedilen ''geri yükle'' ile güncelleniyordu.
Epey uzunca araştırmış ve okumuştum ama siz verdiğim bilgileri kontrol etmeden doğru kabul etmeyin.

Farklı modellerin farklı gereksinimleri olabilir.

Modem arayüzünde yedekle/geri yükle vardır.
Yedek olmasa bile sitesinde güncel yazılım var ise yukarıda bahsedilen "geri yükle" ile güncelleniyordu.
Epey uzunca araştırmış ve okumuştum ama siz verdiğim bilgileri kontrol etmeden doğru kabul etmeyin.

Evet efendim yedekle geri yükle var teşekkür ederim bir de güncel yazılımı bulabilsem tam olacakda çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı