TP Link W9970 v3 Türk Telekom DNS Adresi Değişmiyor

Kneeaxer

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
Merhaba, müşteri hizmetleriyle de görüştüm, TTNet modem birimiyle de görüştüm fakat sonuç alamadım.
Modem arayüzünde DNS adresi olarak Türk Telekom'un DNS adresi yazmakta ve ben bu adresi değiştiremiyorum, modeme firmware güncellemesi yaptım gene aynı gene aynı... Bilgisayarın ağ ayarlarında Open DNS adresini girsem de modem arayüzünde "Sistem Logları" bölümünde hala Türk Telekom'un DNS adresi yazmakta. Mevcut DNS ayarını görebilmek için bir program da bulamadım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa lütfen cevapsız bırakmasın. Çözüm ve öneri bekliyorum arkadaşlar.

Hocam ben kendim Telnet'den hallettim uzun uğraşlar sonucu, format atsam bile değişmiyor DNS adresleri.
Önce denetim masasından telnet istemcisini açıyoruz. Ve root şifresiyle modem arayüzünden telneti aktif ediyoruz. random gelen root şifresini elle değiştiriyoruz.

CMD (yönetici olarak çalıştır) açıp şunu yazıyoruz.
telnet 192.168.1.1

ID: root
Password: Yönetim kontrolü kısmındaki değiştirdiğiniz şifreyi yazıp giriyoruz.

Sırasıyla;
Help yazıyoruz,
Sonra wan yazıyoruz,
Daha sonra şu komutu yazıyoruz,

wan set service dsl_internet --protocol pppoe --dns 8.8.8.8 8.8.4.4

cmd:SUCC yazması lazım, sonrasında modem arayüzüne giriyoruz ve dns değişmiş görüyoruz :)

Hocam ben kendim Telnet'den hallettim uzun uğraşlar sonucu, format atsam bile değişmiyor DNS adresleri.
Önce denetim masasından telnet istemcisini açıyoruz. Ve root şifresiyle modem arayüzünden telneti aktif ediyoruz. random gelen root şifresini elle değiştiriyoruz.

CMD (yönetici olarak çalıştır) açıp şunu yazıyoruz.
telnet 192.168.1.1

ID: root
Password: Yönetim kontrolü kısmındaki değiştirdiğiniz şifreyi yazıp giriyoruz.

Sırasıyla;
Help yazıyoruz,
Sonra wan yazıyoruz,
Daha sonra şu komutu yazıyoruz,

wan set service dsl_internet --protocol pppoe --dns 8.8.8.8 8.8.4.4

cmd:SUCC yazması lazım, sonrasında modem arayüzüne giriyoruz ve dns değişmiş görüyoruz :)

Bir parametreyi eksik yazdığımdan çuvallamışım :) Bende ilk başta bu yolu denemiştim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı