Tplink Minecraft için port oluşturma

Swordsson

Hectopat
Port oluşturmak istiyorum fakat internet arayüzüm fazla karışık nasıl yapıcam acaba ?
Ekran Alıntısı.JPG

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, Turk Telekom kullanıyor isen port açmak için ücret vermen gerekiyor.
CGN IP havuzunda ise bu olabilir. Onda da ücretsiz de çıkılabiliyor diye biliyorum. Statik IP için para ödemesi gerek. Bahsettiğiniz şeyi kontrol etmeli konu sahibi tabi ki.

Modem arayüzünde gözüken dış IP'niz ile internetteki "what is my ip" sitelerinde gözüken IP'niz farklı ise CGN IP havuzundasınızdır.

NAT olarak da geçiyor olabilir iyice bakın.
Modemden modeme değişiyor, arayarak bulmak gerek.

Yönlendirme dediğiniz yer sanal sunucu herhalde.
İlk attığınız ekran görüntüsünde protokolleri TCP/UDP seçip, başlangıç ve bitiş portunu 25565 yapıp, yerel IP'ye de sunucuyu açacağınız bilgisayarın IP'sini girerseniz olması gerek.(CMD'ye ipconfig yazarak öğrenebilirsiniz.) Yukarıda dediğim gibi önce CGN IP havuzunda olup olmadığınızı öğrenin. CGN IP havuzundaysanız işe yaramaz port açmak.

İlk attığınız ekran görüntüsünde protokolleri TCP/UDP seçip, başlangıç ve bitiş portunu 25565 yapıp, yerel IP'ye de sunucuyu açacağınız bilgisayarın IP'sini girerseniz olması gerek.(CMD'ye ipconfig yazarak öğrenebilirsiniz.) Yukarıda dediğim gibi önce CGN IP havuzunda olup olmadığınızı öğrenin. CGN IP havuzundaysanız işe yaramaz port açmak.
CGN IP havuzunda olup olmadığımı nerden öğrenicem.

Geri
Yukarı