TPM 2.0 desteği olmayan sistemde Windows 11 kullanılırken sorun yaşanır mı?

O zaman Windows 10'dan devam etmeniz konforunuz açısından daha mantıklı olacaktır. Bu sorunlar bir noktadan sonra can sıkmaya başlıyor çünkü. TPM 2.0 çipini bu sebepten almayı kafaya koymuştum, sorunsuz olsaydı zaten hiç uğraşmaz TPM 2.0 olmadan kullanmaya devam ederdim. Ancak ben yaşadım diye bu sorunları herkes yaşayacak diye bir kural da yok tabii. Eğer zamanınız varsa ve bir problemde tekrar formatlamaya üşenmeyecekseniz, bir süre TPM 2.0 olmadan Windows 11 deneyebilirsiniz. Eğer sorun yaşamazsanız o şekilde devam edebilir, sorunlarla karşılaşırsanız da Windows 10'a geri dönersiniz. Sizin kararınız..
TPM 2.0 güvenlik açısından önemli değil mi? O yüzden onu atlayarak Windows 11 kullanmaktansa Windows 10 kullanmaya devam edeyim diye düşündüm. Ama güvenlik açısından herhangi bir sorun olmaz ise Windows 11 denememde bir sorun olmaz diye düşünüyorum :).

TPM 2.0 güvenlik açısından önemli değil mi? O yüzden onu atlayarak Windows 11 kullanmaktansa Windows 10 kullanmaya devam edeyim diye düşündüm. Ama güvenlik açısından herhangi bir sorun olmaz ise Windows 11 denememde bir sorun olmaz diye düşünüyorum :).
Güvenlik lafı tamamen kolpa. Amaç korsan yazılımların önüne geçmek ve yeni işlemci/notebook satmak. Sıradan son kullanıcı için hiçbir şey değişmiyor yani. Yine de Windows 11 önermem saçma sapan hataları var, benim notebookta mesela durduk yere WİFi çalışmaz hale geliyor kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

Geri
Yukarı