TPM hatası gelince hangi tuşa basılmalı?

publics

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba iş laptopumuz bir anda güncelleme aldı ve parola sıfırlaması istedi. Ancak e-posta benim üzerime olmadığı için yarın öğreneceğim. Ama bu hatayı da sürekli alıyorum. USB takıp parola sıfırlayacağım. Ama bu geliyor. Bunu nasıl çözebilirim? BIOS'tan falan yapılır mı acaba? Bilgisayara giremiyorum. Ona göre yardım ederseniz çok sevinirim. Ayrıca y tuşuna basarsam her şey silinir mi acaba? Nedir hiç anlamam. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Dosya Ekleri

• 20231017_234948.jpg
    20231017_234948.jpg
    117,7 KB · Görüntüleme: 57
BitLocker kurtarma anahtarınız varsa y ile devam edin. Aksi halde veri kaybı yaşayabilirsiniz.

Diskteki şifreli veriler çözülemeyeceğinden ulaşılamaz olur. Kurtarma anahtarı bu yüzden önemli.

Hocam teşekkür ederim yardımınız için ama hiç bilmediğim konular kurtarma anahtarım yok ne yapmam gerekiyor acaba.

Hocam teşekkür ederim yardımınız için ama hiç bilmediğim konular kurtarma anahtarım yok ne yapmam gerekiyor acaba.
Açıkçası ben de Windows kullanmadığımdan pek hakim değilim.

Burada yazdığına göre 3 sıfırlama yöntemi var. Birisi Bitlocker kurtarma anahtarı, diğer ikisi de kullanıcı hesabı (Kurtarma yetkilisi diye geçiyor) kurtarabilirmiş.

Yani "teorik olarak" eğer Mİcrosoft hesabınızın şifresini biliyorsanız, kurtarabilirsiniz.

Bence N ile devam edin. Sistem açıldığında ne yapacağınıza karar verirsiniz. Belki de Bitlocker ayarlı bile değildir, UEFI sadece tedbir için uyarı vermiştir. Zaten denemiştiniz, şifre istemişti. Aklımdan çıkmış.

Yani "teorik olarak" eğer Mİcrosoft hesabınızın şifresini biliyorsanız, kurtarabilirsiniz.
Başka bir yolu yok.

Burada yazdığına göre 3 sıfırlama yöntemi var. Birisi Bitlocker kurtarma anahtarı, diğer ikisi de kullanıcı hesabı (Kurtarma yetkilisi diye geçiyor) kurtarabilirmiş.

Bence N ile devam edin. Sistem açıldığında ne yapacağınıza karar verirsiniz. Belki de Bitlocker ayarlı bile değildir, UEFI sadece tedbir için uyarı vermiştir. Zaten denemiştiniz, şifre istemişti. Aklımdan çıkmış.

Başka bir yolu yok.
Tamam hocam sağolun birazdan şifreyi alıcam inşallah düzelir sorun

Burada yazdığına göre 3 sıfırlama yöntemi var. Birisi BitLocker kurtarma anahtarı, diğer ikisi de kullanıcı hesabı (kurtarma yetkilisi diye geçiyor) kurtarabilirmiş.

Yani "teorik olarak" eğer Microsoft hesabınızın şifresini biliyorsanız, kurtarabilirsiniz.

bence n ile devam edin. Sistem açıldığında ne yapacağınıza karar verirsiniz. Belki de BitLocker ayarlı bile değildir, UEFI sadece tedbir için uyarı vermiştir. zaten denemiştiniz, şifre istemişti. Aklımdan çıkmış.

Başka bir yolu yok.

Hocam dün USB bellekle şifreyi kaldırmayı denedim birden hata verdi artık windowns açılma yerinede gelmiyor şifreyi öğrendim ama yazamıyorum buraya atıp duruyor bilgisayar açılıyor bu ekran n tuşuna basıyorum doluyor doluyor tekrar buraya geliyor yani sonsuz döngüye girdim ne yapmam gerekiyor format atamam içinde önemli belgeler var bulut olarak Windows 11 formar atsam belgeleri sakla diyor ama öyle format atarsam tüm belgeler durur mu acaba?

Son düzenleme:
Windows kategorisinde etiketlenecek üyeleri de tanımıyorum ki. @Ellie Williams fikrin var mı? Güncelleme sonrası açılmayan Windows.

Hocam açılırken Shift tuşuna basılı tutunca sıfırlama seçenekleri var dosyaları saklayarak sıfırlama seçeneğiyle sıfırlarsam dosyalar silinir mi acaba silinmez diyorlar ama tam güvenemedim pek fazla Türkçe kaynak yok

Yeni konular

Geri
Yukarı