Rehber TPM ve UEFI olmadan Windows 11 kurulumu

USB üzerinden kurmak istemeyenler için yazdım hocam. Rufus USB diye biliyorum.

Bu yöntem öyle yapılmıyor. Windows 11 ISO'yu indirdikten sonra o kurulum dosyasını Rufus'ta açmanız ve (No TPM and Secure Boot) seçeğini seçmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında USB ile PC'yi başlatarak Windows 11'i rahatlıkla yükleyebilirsiniz. Fakat şunu unutmayın TPM 2.0 isteyen uygulamalar açılmayacaktır. TPM ve güvenli önyükleme gereksinimi sadece yüklerken hata almamak için kaldırmanın yolu kalıcı olarak kalkmıyor. :)

Bu yöntem öyle yapılmıyor. Windows 11 ISO'yu indirdikten sonra o kurulum dosyasını Rufus'ta açmanız ve (No TPM and Secure Boot) seçeğini seçmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında USB ile PC'yi başlatarak Windows 11'i rahatlıkla yükleyebilirsiniz. Fakat şunu unutmayın TPM 2.0 isteyen uygulamalar açılmayacaktır. TPM ve güvenli önyükleme gereksinimi sadece yüklerken hata almamak için kaldırmanın yolu kalıcı olarak kalkmıyor. :)
Hocam doğru söylüyorsunuz. Zaten bazı kişilerde olmuyor bu yöntem mesela benim gibi. Bende bunun için yazdım.

Mesela Windows 10'dayken TPM 2.0 hatası alır mıyım Valorant'ta.
Windows 10'da almazsınız fakat 11'de alırsınız.

Bu yöntem öyle yapılmıyor. Windows 11 ISO'yu indirdikten sonra o kurulum dosyasını Rufus'ta açmanız ve (no TPM and Secure Boot) seçeğini seçmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında USB ile PC'yi başlatarak Windows 11'i rahatlıkla yükleyebilirsiniz. Fakat şunu unutmayın TPM 2.0 isteyen uygulamalar açılmayacaktır. TPM ve güvenli önyükleme gereksinimi sadece yüklerken hata almamak için kaldırmanın yolu kalıcı olarak kalkmıyor. :)

Hocam no TPM and Secure Boot seçeneği bende yok.

Merhaba. Bugün sizlere TPM ve UEFI olmadan nasıl Windows 11 yükleyeceğiniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

İlk olarak, ISO dosyasını masaüstüne çıkartıyoruz. Sonra ise sources>appraiserres.dll>Birlikte aç>not defteri. Şimdi ise en başa gelip ilk harfe tıklayıp, üstteki "Düzen" kısmına gelip "Bul" kısmını seçiyoruz. Sonra ise bulma kısmını aşağıya alıp TPM diye aratıyoruz. Arattıklarımızı sile sile "TPM bulunamadı" yazısına kadar siliyoruz. Bu yazı çıktığında arama kısmını yukarıya alıp yeniden aratıyoruz. "TPM bulunamadı" yazana dek yine siliyoruz. Şimdi ise en başa gelip ilk harfe tıklayarak üstteki "Düzen" kısmına gelip "Bul" kısmını seçiyoruz. Arama kısmını aşağıya alıp UEFI diye aratıyoruz (UEFI'daki büyük I olacak şekilde, i değil). Yine hepsini sildikten sonra arama kısmını yine yukarıya alıp "UEFI bulunamadı" yazısına kadar siliyoruz. Ondan sonra yukarıdaki "Dosya" kısmından farklı kaydet diyoruz. Resimdeki gibi olacak şekilde kaydediyoruz.

Eki Görüntüle 1441523

Sonra kaydettiğimiz dosyaya sağ tıklayıp "Kes" diyoruz. Ondan sonra ise sources klasörüne gelip "Yapıştır" diyoruz. Artık Windows 11 kurabilirsiniz.
Tpm desteklemeyen bir sisteme w11 kurmak bilgisayarı yavaşlatıyor mu neden çünkü Windows 10 - 11 arası bir fark göremedim ama 11de çok fazla yavaşlık sorunu vardı

Mesela Windows 10'dayken TPM 2.0 hatası alır mıyım Valorant'ta.
Windowsta 10da tpm yokki soruyu anlamadım pek

Yeni konular

Geri
Yukarı