Rehber Windows 11'i TPM 2.0 olmadan yükleme

Windows 11 ISO dosyasının içindeki install. Wim dosyasını Windows 10 ISO dosyasının içine atın diyor. Bunun Windows 11 ISO dosyasına ne yararı olacak ki anlayamadım. Tekrar tekrar okudum.

Sanırım asıl önemli olan dosya install.wim çünkü 3GB yani diğerleri kurulum ekranı ile ilgili ise bu kurulacak dosyalarla ilgili.

Ellerinize sağlık. Aşağıdaki konuda rehberinizdeki gibi yaparak bir ISO dosyası oluşturdum ve sizler için upload ettim. Rehberinize ekleyebilirsiniz.

Ne farkı var normal kurulumla?

Yani işletim sisteminde bir şey eksiliyor mu?

Onu biliyoruz :D TPM'de herhalde bazı veriler var ki o olmadan normalde kurulmuyor. Bu rehberle de TPM istemiyor. Neden istemiyor?

Hocam bu rehber kurulum ekranının tüm dosyalarını değiştiriyor. Yani kurulum ekranı Windows 10 kurulum ekranı, kurulan dosyalar Windows 11 dosyaları.

Galiba nasıl olduğunu çözdüm bu video anlatıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Win 10 iso'sunda geri kalan şeyler eski şeyler olacak ama, bunun sağlıklı bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Windows 10 ISO'sunda geri kalan şeyler eski şeyler olacak ama, bunun sağlıklı bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Gayet sağlıklı. Şöyle düşünün install.wim dosyasının içinde kurulacak dosyalar sıkıştırılmış halde bulunuyor ve dosyalar kopyalanıyor, Windows kuruluyor ekranında o dosyanın içindeki dosyaları diske kopyalıyor.

Geri
Yukarı