TR2000 SSD sağlığı çok düşük

Sheng

Centipat
Yer
Ordu/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün Toshiba TR200 240GB SSD aldım, okuma ve yazma anakartımda sadece SATA 2 girişi olduğu için 240 mb/s ki bence sorun yok, ama 1 saat önce HD sentinal adlı programla baktığımda %98 olarak gözüken sağlık şimdi %80 olarak gözüküyor? Nedeni ne olabilir ne önerirsiniz değişim mi yapmalıyım?

Kronik sağlık problemi olan bir model almışsınız. İmkanınız varsa iade edin yoksa garantiye gönderin oda yoksa gittiği yere kadar kullanın. SSD de Samsung dan başkasına bakmayın. 860 Evo 250 GB alabilirsiniz mesela.

Bugün Toshiba TR200 240GB SSD aldım, okuma ve yazma anakartımda sadece SATA 2 girişi olduğu için 240 mb/s ki bence sorun yok, ama 1 saat önce HD sentinal adlı programla baktığımda %98 olarak gözüken sağlık şimdi %80 olarak gözüküyor? Nedeni ne olabilir ne önerirsiniz değişim mi yapmalıyım?
Kronik sorunlu SSD. İade etmelisiniz mümkün ise. Samsung veya Kingston almalısınız.

SSD Utility;

a1.png

HD tune;
2.png

Crystal disk info;
3.png

Sentinal;
Adsız.png

Dosya Ekleri

• 4.png
    4.png
    52,6 KB · Görüntüleme: 33
SSD de Samsung dan başkasına bakmayın.
Samsung gibi ona yakın SU800 serisi SSD ler var. Evo'dan sonraki en kaliteli SSD modelidir. Ondan sonra Intel'in 760p serisi M2 SSD'leri var, Gigabyte'nin de güzel modelleri var. Tek bir marka yok.

@Sheng Bir de CrsytalDiskInfo ile bakabilir misiniz?

Samsung gibi ona yakın SU800 serisi SSD ler var. Evo'dan sonraki en kaliteli SSD modelidir. Ondan sonra Intel'in 760p serisi M2 SSD'leri var, Gigabyte'nin de güzel modelleri var. Tek bir marka yok.

A2000 güzel değil midir ben mi yanlış biliyorum ?

Şahsen Adata SU650 120 GB modelinden 1 kere ağzım yandığı için Adata yı öneremiyorum kimseye. Gigabyte 120 GB SSD modelini şu an aktif bir şekilde kullanıyorum ve çok bir problemim yok fakat çok dayanıklı olduğunu da kesinlikle söyleyemem. Keza alalı yaklaşık 1 yıl oldu ve sağlığı %98'e düştü. Intel'i doğru düzgün hiç duymadım ve kullanmadım ne desem yalan. Ben sadece kalitesine güvendiğim için Samsung'u önerdim. Yoksa haklısınız tek bir marka yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı