Tracert 2 kısım pingi neden daha fazla?

Emre Aslan100

Hectopat
Merhaba, internetim fiber Superonline, fiber daireme kadar gelmekte. Alt yapı Superonline. Merak ettiğim bir konu var. Google'a tracert yapınca 2 kısımda diğerlerine göre yüksek ping oluyor. Biliyorum 9-10 ping çok yüksek bir ping değil ama benim gibi bazı fiber kullanıcıları 2 kısımdan 2 2 2 olarak alıyor genel de. Diğer 3-4-5-6-7 gibi pingler az iken 2 kısım neden fazla?

2 Kısım ne anlama gelmektedir, görevi nedir?
2 Kısımda olan ping neden fazladır?

Dosya Ekleri

• googletracer.png
    googletracer.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, internetim fiber Superonline, fiber daireme kadar gelmekte. Alt yapı Superonline. Merak ettiğim bir konu var. Google'a tracert yapınca 2 kısımda diğerlerine göre yüksek ping oluyor. Biliyorum 9-10 ping çok yüksek bir ping değil ama benim gibi bazı fiber kullanıcıları 2 kısımdan 2 2 2 olarak alıyor genel de. Diğer 3-4-5-6-7 gibi pingler az iken 2 kısım neden fazla?

2 Kısım ne anlama gelmektedir, görevi nedir?
2 Kısımda olan ping neden fazladır?
Konu hakkında bilgim yok ama ben de merak ettim. Binamda fiber yok, paket hızım 16mbps ve sonuçlarım şöyle. Belki karşılaştırmanda işe yarar.
1590908021140.png

Şu an sorun gözükmüyor. Muhtemelen ortak router olması yüzünden kaynaklanıyor. Aynı anda 10-20 insanın verisini işlemek haliyle ufakta olsa gecikme yaratıyordur.

Diğer düşük olan kısımlar ise çok daha büyük kapasiteli cihazlar olmasından ötürü haliyle düşük kalıyor. Muhtemelen büyük kısmı Türkiye içinde bulunuyor. Bu cihazlar santral veya POP noktası seviyesinde noktalarda bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı