Tracert sonuçları nasıl?

battle.net te bölge olarak europe seçili. Neden Amerikan sunucusuna atarki beni. Anlamıyorum gerçekten.

Avrupa seçip Amerika atıyorsa. Avrupa suncusuna kapasite yetersizdir veya sunucu seçiminde bir hata vardır. En iyisi Blizzard ile iletişime geçin.

Şimdi aynı IP'ye ben de ping ve tracert attım, 207ms ping çıktı...

Şehir, modem, altyapı, firma cok fark ettirir.

Uzun araştırma ve firmaların routingine baktığımda hocam. Seabone, cogent ile coğu firma iletişim kurmuş. Ve pinginiz bu IP'e göre normal. Zamanında düşük aldığını belirt misin sanırım. Avrupa sunucuda o pingi alırsın. Amerika'da imkansız.
Yaklaşık bir ay öncesine kadar full düşük pingle oynuyordum. Latency max 80 min 40 olurdu. Upload latency 200 çıkıyor speedtestte QoS ile düşürdüğüm zaman 20 ye düşüyor upload latency ama sorun çözülmüyor gene 130 ms veriyor bazen 40 ms veriyor. Mesela 3 oyun 130 ms 1 oyun 50 ms şeklinde gidiyor.

@Mariachi

Yaklaşık bir ay öncesine kadar Full düşük pingle oynuyordum. Latency Max 80min 40 olurdu. Upload latency 200 çıkıyor Speedtest'te QoS ile düşürdüğüm zaman 20'ye düşüyor upload latency ama sorun çözülmüyor gene 130 ms veriyor bazen 40 ms veriyor. Mesela 3 oyun 130 ms 1 oyun 50 ms şeklinde gidiyor.

En iyisi oyun firması ile iletişime geçin. Umarım düzelir. Ama Superonline ile alakalı değil yani. Cunku verdiği ping değeri ideal. :)

@Lıterhf exiglat indirip abone olarak sorunu çözebildim şu anlık. Frankfurt 01 sunucusundan bağlanıyorum. Cayma bedeli ödemektense exitlag kullanıp taahhüt bitince ISS değişeceğim köşede dursun notum.

@Lıterhf exiglat indirip abone olarak sorunu çözebildim şu anlık. Frankfurt 01 sunucusundan bağlanıyorum. Cayma bedeli ödemektense exitlag kullanıp taahhüt bitince ISS değişeceğim köşede dursun notum.

Türk Telekom altyapıda FixNet önerebilirim. Superonline altyapı Millenicom önerebilirim. Hayırlı olsun çözdüysen.

Yeni konular

Geri
Yukarı