Trafik cezası için itiraz süreci nasıl işliyor?

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Dün gece 20.58 de trafik cezası yazılmış 1339 TL ama ne polis arabası gözüküyordu geçtiğim E5 de ne de polis sireni bu saatlerde siren yakmaları gerekmiyor mu? Cezaya itiraz etsem bir sonuç alır mıyım? Daha önce itiraz eden var mı süreç nasıl işliyor? Mahkeme açmak ne kadar tutuyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Ne kadar para tutuyor bilmiyorum fakat babam’da arabayla kendisinin olmadığı yerde Trafik cezası yemişti ve dava açtı fakat çok fazla uzun sürdü 2 sene oldu.

Yahu ne arabaları gözüküyor ne sirenleri, gecenin 21.00'ınde radar açıp beklemişler. Bildiğim kadarıyla gözükmeyen bir yerde radar kurmak yasak, yol üstünde kurmaları gerekiyor diye biliyorum.

Parasını ödemek için sabah denemede bulundum ama daha yeni olduğu için ödenmedi, bir de erken ödemede %25 indirim oluyormuş galiba. O indirimden nasıl yararlanabilirim?

Parasını ödemek için sabah denemede bulundum ama daha yeni olduğu için ödenmedi, bir de erken ödemede %25 indirim oluyormuş galiba. O indirimden nasıl yararlanabilirim?
İnteraktif vergi dairesi sitesine e devlet üzerinden giriş yapıp borçlarım kısmında görünüyor ise ödeyebilirsiniz. Eğer görünmüyor ise elinizdeki ceza makbuzu ile beyanlı ödeme yapın. Yüzde 25 indirimden faydalanıyorsunuz otomatik olarak.

15 gün içinde ödeme yaparsanız indirimli fiyat üzerinden ödeme yapıyor zaten.

Yapamıyorum işte 15 gün geçtikten sonra ödeme açılırsa sıkıntı 1000 TL oluyor indirim ile, o bile fazla 1350 hiç ödeyemem.

İnteraktif vergi dairesi sitesine e-Devlet üzerinden giriş yapıp borçlarım kısmında görünüyor ise ödeyebilirsiniz. Eğer görünmüyor ise elinizdeki ceza makbuzu ile beyanlı ödeme yapın. Yüzde 25 indirimden faydalanıyorsunuz otomatik olarak.

Gözükmüyor maalesef, ceza makbuzu da yok elimde maile gelmiş cezayı yedikten 25 dk sonra ceza yazılmıştır diye. e-Devlet'ten gözüküyor.

Yapamıyorum işte 15 gün geçtikten sonra ödeme açılırsa sıkıntı 1000 TL oluyor indirim ile, o bile fazla 1350 hiç ödeyemem.

Gözükmüyor maalesef, ceza makbuzu da yok elimde maile gelmiş cezayı yedikten 25 dk. sonra ceza yazılmıştır diye. e-Devlet'ten gözüküyor.

Mail içeriğinde makbuz numarası vs. illaki yazıyordur o şekilde siteden beyanlı ödemeyi deneyin. Hiç çareniz yoksa mailde ceza hangi vergi dairse üzerinden kesilmişse orayı arayın yardımcı olurlar.

Mail içeriğinde makbuz numarası vs. illaki yazıyordur o şekilde siteden beyanlı ödemeyi deneyin. Hiç çareniz yoksa mailde ceza hangi vergi dairse üzerinden kesilmişse orayı arayın yardımcı olurlar.

Hiçbir şey yazmıyor sadece bir numara var onunla da internetten ödeyemiyorum 1-2 gün sonra belli olur yarın adliyeye gidip itiraz da bulunacağım fotoğraf isteyeceğim. Belirtilen konumda polis aracı gözüken bir yerde değil vb. İtirazlar da bulunacağım çünkü polis aracı yol üstünde olması lazım ceza yazmadı için. Bakalım nasıl bir süreç olacak.

Geri
Yukarı