Trafik kazasında kırılan iPhone 11 garanti kapsamına girer mi?

Cengizhan DOLAK

Centipat
Daha fazla  
Dün kadıköy'de ara sokakta karanlık bir mekanda ufak çaplı bir araba kazası geçirdim. Yaya olarak yürürken arkamdan bir araç vurup kaçtı. Yere düşüp telefon cebimde zarar gördü yeni almıştı (iPhone11) bu durumda garanti kapsamına girer mi ya da girmesi için ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sigorta kapsamına girer ama garanti kapsamına girmez. Eğer kazada kusurlu karşı taraf ise maddi olarak hasarı karşılamasını talep edebilirsiniz. Belki yani o da bir şans. Biraz garip kaçar ama.

Sigorta kapsamına girer ama garanti kapsamına girmez. Eğer kazada kusurlu karşı taraf ise maddi olarak hasarı karşılamasını talep edebilirsiniz. Belki yani o da bir şans. Biraz garip kaçar ama.
Kaskosu yoktu da 2 aylık telefon zaten vurdu kaçtı olayın şokuyla hastaneye bile gitmek aklıma gelmedi eve gidip uyudum

Kasko poliçeleri bazen poliçe kapsamındaysa araç içerisindeki kişisel eşyaları da kapsıyor belirli ücrete kadar, poliçenizde var ise kişisel eşyanızı da tutanağa yazdırıp deneyebilirsiniz kaskodan almayı. Hırsızlıkta kişisel eşyaları da kapsıyor genelde poliçe türüne göre. Poliçenizi inceleyin. Karşı taraf hatalıysa zaten alırsınız bence ama tutanak şart.

Sizde size araba çarpmış, sadece tutanak ile şikayeetçi olaiblirsiniz kamera kaydı var ise.

Dün kadıköy'de ara sokakta karanlık bir mekanda ufak çaplı bir araba kazası geçirdim. Yaya olarak yürürken arkamdan bir araç vurup kaçtı. Yere düşüp telefon cebimde zarar gördü yeni almıştı (iPhone11) bu durumda garanti kapsamına girer mi ya da girmesi için ne yapmam lazım?

Geçmiş olsun öncelikle büyük ihtimalle garantiye verirsen çarpmasaydın kardeşim bizim suçumuz mu kullanıcı hatasını yapıştırırlar.

Geri
Yukarı