Tramvay yolunu kullanmaktan dolayı alınan cezaya itiraz edilmeli mi?

Yumak

Hectopat
Yer
Kocaeli
Arkadaşlar dün gece 1 gibi tramvay yolunu kullandığım için ceza yediğimi öğrenmemle uyandım. Ama Google maps navigasyonu o yola soktu beni bilerek ya da zaman kazanmak için yapmadım. Bilsem girmezdim itiraz etsem elime bir şey geçmez değil mi?

Screenshot_2022-02-02-09-49-35-656_com.google.android.apps.maps.jpg

Screenshot_2022-02-02-09-48-57-180_com.google.android.apps.maps.jpg

Google a dava açılabiliyorsa açın. Sonuçta onun yönlendirmesiyle gittiniz. Geçenlerde yol olmayan merdivenleri yönlendirip bir aracın aşağı düştüğü haberi vardı. Türk firmasının bilgilerini çalarak tuzak olarak konulan yollara yönlendirmiş. Mesela bizim caddede olmayan bir cami ve ara yol gözüküyor.

Hayır edilmemeli. Kullanılmaması gereken bir yolu kullandığınız için ceza yemişsiniz. Gayet normal. Ters şeritte seyretmek gibi düşünün. Olmaması gereken bir şey.

Evet haklısınız başka çarem de yok zaten.
Navigasyon yanlış yönlendirme yaptı, gece görüş mesafesinin azalmasından dolayı da girdiğiniz yolun tramvay yolu olduğunu fark etmediniz. Rapora bunlar yazılarak cezaya itiraz edilebilir.

Tabelayı gece görememiştim ama sonra mapsten baktım tabela varmış neyse itiraz etsemde kazanamam herhalde sağ olun yine de herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı