Transcend USB Belleği Sistem Görmüyor

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Sorunu daha önce de belirtmiştim. Transcend USB Belleği bilgisayara takıyorum. Sistem aslında tanıyor ama aygıt için bir harf atamıyor. Dolayısıyla Bilgisayarımda aygıt gözükmüyor. Harf atamak için Yönet'ten Disk Yönetimine giriyorum. Fakat orada da hatayla karşılaşıyorum. İnternette biraz araştırınca sorunun tek bende olmadığını gördüm. Hatta bir kişi sorunla ilgili youtube'a bir video koymuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda benimle aynı sorunu yaşıyor. Aygıtı kaldırıp yeniden taktım sürücüyü başarıyla yüklüyor ama halen sonuç yok. Diğer bilgisayarlarda USB Bellek çalışıyor. Bilgisayara başka USBler takınca sorun olmuyor. Diğer USB Portları da denedim. Sürücüler de güncel.

Donanım Kimliği :

Kod:
USBSTOR\DiskJetFlashTranscend_4GB___8.07
USBSTOR\DiskJetFlashTranscend_4GB___
USBSTOR\DiskJetFlash
USBSTOR\JetFlashTranscend_4GB___8
JetFlashTranscend_4GB___8
USBSTOR\GenDisk
GenDisk

Bir sitede şu çözümü gördüm ama yapamadım. How to Fix an Undetectable USB Flash Drive | eHow.com

Acronis kullanarak biraz uğraşıyorum. Çözümü umarım bulurum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ehow.com, dünyanın en gereksiz ve en boş rehberleriyle dolu web sitesi. O sitede çalışan bir rehber bulayım, bileğimi kesicem, yemin ediyorum. Tamamen boş bir site Google aramalarında nasıl oluyor da üstte çıkıyor anlayamıyorum. Bir de askmefast var. Bu iki siteyi yapan geri zekalıları yolda görsem tekme tokat girerim, o derece.

Soruna gelince. Harf atama ve biçimlendirme için sana dört farklı program öneriyorum:

Download EASEUS Partition Master 9.1.1 - FileHippo.com

MiniTool Partition Wizard Home Edition - Download.com

Hard disk drive management software, partitioning manager and partition recovery utility

HP USB Disk Storage Format Tool v2.2.3 | Technopat

Bunlarla dene, olmazsa aldığın hataları söyle.

Daha önce sorun için ilk 2 sini denemiştim. Çözüme ulaşamamıştım. Diğer ikisini de denedim. HP'ninki format atıyor sadece o da bir şey değiştirmedi. Acronis'inkinde harf atamayı deniyorum. Bazen hata veriyor bazen de oluyor. Hatta Windows Gezgininde G: yi görüyorum. Ama yanında soru işareti var. Tıklayınca da hata veriyor. Sonra da kayboluyor. Ondan sonra yeniden denediğimde bu sefer Acronis hata veriyor. Diğer bilgisayarlarda güzel çalışıyor. Mass Storage Device adıyla tanıdığı için mi sorun oluyor acaba ? Asus harddisk'i nasıl bağladı bilmiyorum ama aldığımda donanım ekle kaldır simgesinde harddisk de vardı. Sonra Intel Rapid Storage vs. yükledikten sonra oradan kalktı. Bu da Asus'un yol açtığı bir sorun olabilir mi acaba ? Bu bilgisayar firmaları illet ediyor adamı her şeyi özelleştiriyorlar :)

Sürümü güncelledim fakat belleği taktığımda yine bir değişiklik olmadı. Belleği takınca donanım ekle kaldıra tıkladığımda ... yazıyor. Buradan bir şey çıkar mı acaba ?

Öncelikle Teşekkür Ederim Recep Bey,

Şu aşamalar izlenerek sorun çözüldü;

1-Aygıt yöneticisine gelin
2-Belleği bilgisayara takın.
3-Aygıt yöneticisinde Transcend Belleğin yanı sıra Depolama Birimleri kısmında Bilinmeyen Aygıt yazısının çıktığını görüyorsanız Aygıt Özellikleri'nden Sürücü Kısmından Aygıt'ı Kaldırın.
4-Sonra Transcend Belleğin sürücüsünü kaldırın.
5-Belleği çıkarıp takın.
6-Bilgisayarım kısayoluna sağ tıklayıp Yönet'e tıklayın. Disk Yönetiminden belleğinizi seçin ve sağ tıklayıp Çıkar'ı seçin. Aygıt bilgisayarınıza takılı dursun. Boş sütün halinde kalan (Disk 1 Çıkarılabilir Disk) kısmına sağ tıklayın ve sürücü harfini değiştire tıklayınız. Başka bir sürücü harfini seçin.
7-Belleği çıkartın ve yeniden takın.

Sorun çözülecektir. Benzer sorunları yaşayan arkadaşlar bu yolları izlerlerse USB Belleklerini kullanmaya başlayabilirler :)

İyi Günler.

Ben Yönet kısmında Belleği Çıkar diyorum fakat Disk 1 Çıkarılabilir Disk diye bir seçenek kalmıyor. Sadece C ve D sürücüleri görünüyor.

Güncelleme : EASEUS tool ile Flash diskin içerisine erişmeyi başardım fakat usbyi çıkarıp taktığımda yeniden harf atamam gerekiyor. Ne yapmam gerek?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı