Transformers hayranlığı

NOT: SPOILER İÇERİR, İZLEMEYENLER OKUMASIN!

İlk filme kadar bende destekledim ama sonrasında senaryo o kadar karmaşık hale getirildi, önceki filmlerle o kadar fazla birbirini yanlışlayan senaryo hataları oldu ki tamamen ilgimi kaybettim.

İlk filmden sonraki film senaryoları hep bir önceki filmleri yanlışlıyor. İlk filmde autobotlar ilk defa Dünya'ya gelip dilleri İnternet sitelerinden öğrenmişti. 2. filmde öğreniyoruz ki binlerce yıl önceki savaşta insanların yanında Fallen'a karşı savaşmışlar. 3. filmde öğreniyoruz ki autobot ve decepticonlar çok önceden beri insanlarla iletişim ve iş birliği halindeler. 4. filmde öğreniyoruz ki autobotların yaratıcıları Dünya'yı değiştirmeye kalkmışlar, ilk nesil autobotlar buradalar ve 2. Dünya Savaşında autobotlar Nazilere karşı savaşmışlar! 5. filmde görüyoruz ki orta çağ döneminde gene botlarla insanların müttefikliği var.

İlk filmde dilleri İnternet sitelerinden öğrendiğini söyleyen autobotlar aslında 2. Dünya Savaşı sırasında bile buradalarmış... O kadar saçma çelişkiler var ki yazanların hikayedeki tutarlılığı hiçbir şekilde iplemediği belli.

5. filmde nasıl saçmaladılarsa artık. O gün biriktirdiğim robotlara lanet olsun dermişçesine baktım figürlerime. Temelde mantık hataları var ama bunlarda çizgi film ve çizgi roman uyarlamaları. Yani mantık aramaya gerek yok. Ama 5. film derhal terk etsin burayı!

not: Spoıler içerir, izlemeyenler okumasın!

İlk filme kadar bende destekledim ama sonrasında senaryo o kadar karmaşık hale getirildi, önceki filmlerle o kadar fazla birbirini yanlışlayan senaryo hataları oldu ki tamamen ilgimi kaybettim.

İlk filmden sonraki film senaryoları hep önceki filmleri yanlışlıyor. İlk filmde autobotlar ilk defa dünya'ya gelip dilleri İnternet sitelerinden öğrenmişti. 2. filmde öğreniyoruz ki binlerce yıl önceki savaşta insanların yanında Fallen'a karşı savaşmışlar. 3. filmde öğreniyoruz ki autobot ve decepticonlar çok önceden beri insanlarla iletişim ve iş birliği halindeler. 4. filmde öğreniyoruz ki autobotların yaratıcıları dünya'yı değiştirmeye kalkmışlar, ilk nesil autobotlar buradalar ve 2. dünya savaşında autobotlar nazilere karşı savaşmışlar! 5. filmde görüyoruz ki orta çağ döneminde gene botlarla insanların müttefikliği var.

İlk filmde dilleri İnternet sitelerinden öğrendiğini söyleyen autobotlar aslında 2. dünya savaşı sırasında bile buradalarmış... O kadar saçma çelişkiler var ki yazanların hikayedeki tutarlılığı hiçbir şekilde iplemediği belli.

Benim anlamadığım optimus Prime'i neden yerin dibine gömdüler adamda hem matrix hem kutsal şovalyelik hem de Prime'lık var. Normalde tek başına 5 6 tane decepticon alması lazım. Filmde ise sabah akşam diriltip duruyorlar.

Prime izleyenler filmlere göre daha fazla sevecektir eminim. En azından bunun gibi mantık hataları yok. Bu arada TFP fon müziklerini dinleyenler Iron Man 3 filmine benzetebilir bazı kısımları. Brian Tyler nasıl bir psikoloji ile bestelemişse artık.

Ben tam bir TF hayraniyim. Tüm filmler HD PC'de var. TF Prime'de 66.bolum hepsi Full HD var. Ancak film de konular saçma hal aldı ve shia labeouf mu neydi oda sete esrarla gelmiş falan diyorlardı.
Prime izleyenler filmlere göre daha fazla sevecektir eminim. En azından bunun gibi mantık hataları yok. Bu arada TFP fon müziklerini dinleyenler Iron Man 3 filmine benzetebilir bazı kısımları. Brian Tyler nasıl bir psikoloji ile bestelemişse artık.
TFP tüm bölümleri hd pcde vardı.Kardeşim yanlışlıkla silmis.1 ay sürmüştü.
Prime izleyenler filmlere göre daha fazla sevecektir eminim. En azından bunun gibi mantık hataları yok. Bu arada TFP fon müziklerini dinleyenler Iron Man 3 filmine benzetebilir bazı kısımları. Brian tyler nasıl bir psikoloji ile bestelemişse artık.

TFP tüm bölümleri HD PC'de vardı. Kardeşim yanlışlıkla silmis. 1 ay sürmüştü.

Filmi izlemeyenler vardır diye sürpriz bozan içine yazdım.
öncelikle sam o filmde olmalıydı. Ratchet öldürülmemeliydi. Galvatron hiç olmayacaktı.

Neymiş megatron un belleklerini aktarmişlar. Galvatron olmuş. Hadi oradan. Galvatron g1'de unicron tarafından ele geçirilen megatronun son haliydi ve unicron un kontrolündeydi.
NOT: SPOILER İÇERİR, İZLEMEYENLER OKUMASIN!

İlk filme kadar ben de destekledim ama sonrasında senaryo o kadar karmaşık hale getirildi, önceki filmlerle o kadar fazla birbirini yanlışlayan senaryo hataları oldu ki tamamen ilgimi kaybettim.

İlk filmden sonraki film senaryoları hep önceki filmleri yanlışlıyor. İlk filmde autobotlar ilk defa Dünya'ya gelip dilleri internet sitelerinden öğrenmişti. 2. filmde öğreniyoruz ki binlerce yıl önceki savaşta insanların yanında Fallen'a karşı savaşmışlar. 3. filmde öğreniyoruz ki autobot ve decepticonlar çok önceden beri insanlarla iletişim ve iş birliği halindeler. 4. filmde öğreniyoruz ki autobotların yaratıcıları Dünya'yı değiştirmeye kalkmışlar, ilk nesil autobotlar buradalar. 5. filmde görüyoruz ki orta çağ döneminde gene botlarla insanların müttefikliği var, 2. Dünya Savaşında nazilere karşı savaşmışlar! Bunlar organik yaratıklar değiller, önceki nesillerin tüm bilgisine sahip olarak büyütülen ırklar. Yani ya Optimus Prime ve autobotları büyük yalancılar ya da senaryo saçmalıktan ibaret. :D

İlk filmde dilleri internet sitelerinden öğrendiğini söyleyen autobotlar aslında 2. Dünya Savaşı sırasında bile buradalarmış... O kadar saçma çelişkiler var ki yazanların hikayedeki tutarlılığı hiçbir şekilde iplemediği belli.
Bağımsızlığını ilan etmişti transformers zaten.Çizgi diziler ve animasyonlar daha güzel gibi ama onlarda karakter olarak bağımsız bir çoğu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı