Çözüldü Transparan Bir Metin Oluşturma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha önce Discord uygulamasında böyle bir şey görmüştüm, sanırım bu site için de geçerli, siyah tema kullanıyorsanız ayrı bir metin, beyaz tema kullanıyorsanız ayrı bir metin gösteriliyor, bunu nasıl yapabilirim?

1581341360434.png

Çözüm
Katılıyorum söylenenlere. Zaten programda create outline yapmak şart. Font halde değil bu illüzyon.
Bence daha iyi oldu :)
Untitled-1-01.png

Anlatırsam en iyi cevap atar mısın bana :)
Öncelikle aynı yazıdan iki tane olmalı. Birisi beyaz, diğeri ise füme tonlamasında. Ancak bu yazılar üst üste gelmemeli, aynı metin kopyalanıp diğer metnin satır arasında denk gelecek şekilde aşağı kaydırılmalı. Ancak burada diğer önemli nokta, fontun da çizgili aralıklara sahip olması ayrı bir avantaj. Size eve geçince yapacağım. Daha doğrusu deneyeceğim.

Aslında çok zor değil ama zaman alır. Beyaz ve beyaz yazıyı 2 ayrı resim olarak ayarlayıp ikisinin de üzerine transparan şeritler çekiyorsunuz daha sonrasında bu 2 yazı birbirinin boşluklarına gelecek şekilde yerleştiriyorsunuz. Geri kalan kısımları transparan hale getiriyorsunuz. Resmi yakınlaştırıp incelerseniz belli oluyor zaten.

Tamamen tahmin edeceğim, bir bilgim yok. Fotoğrafın arka planı şeffaf olarak bırakılmış. Yazılan yazıların birinin rengi açık renkli temadaki arka plan rengi, diğer yazının rengi ise koyu temada arka planın rengi. Siz örneğin açık renkli tema kullanıyorsanız açık renkli yazı arka plan ile aynı renk olduğundan belli olmaz. Ya da tam tersi. Üst üste binen yazılar için de şöyle bir çözüm bulmuşlar, yazılar çizgi çizgi ve harflerin üst üste bindiği noktada bir hiza koyu yazı iken bir hiza açık yazı ile dolu.

Katılıyorum söylenenlere. Zaten programda create outline yapmak şart. Font halde değil bu illüzyon.
Bence daha iyi oldu :)
Untitled-1-01.png

Anlatırsam en iyi cevap atar mısın bana :)

Dosya Ekleri

• Untitled-1-01.png
    Untitled-1-01.png
    194 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Çözüm
O şakasına söylenmiş bir sözdü. Zaten gülücük koymamdan belli değil mi? Ayrıca atmicam dese de atardım zaten dediğim gibi eğlenmek üzere yazılmış bir mesaj o neden bu kadar ciddiye aldınız anlam veremedim. Gülücük koymasa iki taraf da eyvallah da yani..

Edit: Bu arada arka plan yeşil olunca beyazların gözükmesi de hesaplanmamış bir detay :)
Kusura bakmayın araya bazı işler girdi ve bahsettiğim tutorial aklımdan çıkıverdi. Bir aksilik olmaz ise hafta sonu linki paylaşacağım. Üzgünüm.
Buyrun efendim çektiğim tutorial burada. Geciktim kusurumu affedin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı