Travmatik Başarısızlık

mfgsivaas5880

Hectopat
Makaleler
2
Evet değerli okurlar. Size son zamanda yaşadığım bir travmayı anlatacağım. Üniversite 3 öğrencisiyim, aktif olarak antidepresan kullanıyorum;
Yolun ortasında kalıbı yerinde bir köpek vardı. Arabalar hep yanından geçiyordu. Ben de köpeğe bir şey olmasın diye çekmeye çalıştım. Gelmedi. Yere yattı, sevmemi istedi. Ben de sevdim haliyle. Otobüs geliyordu ben de kenara çekildim. Köpek de düzeldi ama ayağa kalkmadı. İşte o 5 saniyelik zaman aralığından sonra köpek hızla giden otobüsün altında kaldı. Otobüs kullanıma kapalıydı o an ve yolun ortasından hızla geçiyordu. İki tekerin altından dolandı. Yaşıyor gibiydi ama asfalt kan olmuştu.
Sorun; köpeği yoldan çıkaramamam. Her şeyi daha da pislik etmem.
Insanlara hep yardımcı olmaya çalışmışımdır. Onlara taktik vermişimdir ama bu zamana kadar ne teşekkür eden oldu ne de çok da işe yarıyan.
Ilkyardım anlamında yardım etmişliklerim var, işe de yaradı. Ama hatalarımdan hiçbiri ölümle sonuçlanmamıştı.
Hayvansever biriyim. Kendi köpeğim de olmuştu.
Aradan bir hafta geçti ve yerde kan izi görüyorum sanki o köpeğinmiş gibi. Yine inadına yolsa dolanan köpek gördüm dün. Instagramımı kapattım köpek görmemek için.
Umarım kimsenin hatası başka bir canlının ölümüne sebep olmaz.

Hayvan olsun insan olsun her türlü canlıyı bile isteye öldüren 'organizmaların' yaşadığı bir ülkede sizin gibi insanlar da varmış demek :)
Ancak bu olayda sizin bir hatanız olduğunu düşünmüyorum. Köpekler çok güçlü hayvanlar ki kalıplı bir köpek olduğunu siz de ifade etmişsiniz. Zorla yerinden kaldırmaya çalışsanız, panikleyip size saldırabilirdi. Siz elinizden geleni yapmışsınız, maalesef her şeyi engellemeye gücümüz yetmiyor.
Ülkece teşekkür etmeyi, özür dilemeyi kısaca nazik olmayı bilen insanlar değiliz, bu yüzden iyiliklerinizin karşılığında teşekkür alamamanız ne yazık ki normal :) -Nazikleri tenzih ederek söylüyorum :)-
İyi olmanın ve iyi kalmanın zor olduğu bir dünyadayız. Ancak siz bunu gayet iyi başarıyor görünüyorsunuz, umarım olduğunuz kişi olmayı sürdürebilirsiniz :)
Travmanız için terapi desteği almayı düşünebilirsiniz, işe yaradıkları oluyor zaman zaman.

Umarım bu yorumla karşılaşmam gibi yaşanan olaylarla karşılaşmam oturmuştur.
Screenshot_20200223-020724_YouTube.jpg

Simyacı kitabını okuduktan sonra işaretlere dikkat etmiştim ve iyimserdim. Ama soneadan amladım, o işaretler bana yalan söylüyormuş. İşaretleri yorumlamıyorum artık.

Takdir veya karar mercii biz insanlar değiliz, kaldı ki sen 5 dakika önce de geçsen sonra da geçsen sonuç değişmeyecektir, hüküm yalnızca Allah'a aittir.
Nacizane tavsiye olarak antideprasanlardan uzak dur inan bana mal mal dolaştırıyor seni, ne hayattan zevk alıyorsun ne de başka bir şey yapmaktan ve vücudunu bağışıklığını da düşürüp her hastalığa açık oluyorsun.

Son düzenleme:
Takdir veya karar mercii biz insanlar değiliz, kaldı ki sen 5 dakika önce de geçsen sonra da geçsen sonuç değişmeyecektir, hüküm yalnızca Allah'a aittir.
Nacizane tavsiye olarak antideprasanlardan uzak dur inan bana mal mal dolaştırıyor seni, ne hayattan zevk alıyorsun ne de başka bir şey yapmaktan ve vücudunu bağışıklığını da düşürüp her hastalığa açık oluyorsun.
Kendime zarar vermekten dolayı kullanıyorum. Alma sebebim uyuyamamam, uyuduktan sonra 5 buçuk saat uyuyabilmem ve de üç günün ikisinde kabusla uyanmam. Kendime zarar vererek rahat uyuyabiliyordum. Şimdi kullandığımda acı bana huzur yerine gerçekten acı veriyor.
Screenshot_20200227-202704_Gallery.jpg
Galerim eski köpeğim ile albüm oluşturmuş. Sanırsam bu olayı unutmamam lazım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı