Tremolo kolu gitara zarar verir mi?

Akort kaçıranlar kalitesiz olanladır. Şimdiye kadar kullandığım en kalitesiz ve tremololu gitar Squier SSS strat idi, akort kaçırmıyordu. Bir de floyd rose'lu ucuz bir Peavey kullanmıştım, o kaçırıyordu ama. Floyd rose değilse sorun olmaz yani.

Gitara zarar vermez ama sustain'i olumsuz yönde etkilediği doğrudur.

Akort kaçıranlar kalitesiz olanladır. Şimdiye kadar kullandığım en kalitesiz ve tremololu gitar Squier SSS strat idi, akort kaçırmıyordu. Bir de Floyd Rose'lu ucuz bir Peavey kullanmıştım, o kaçırıyordu ama. Floyd rose değilse sorun olmaz yani.

Gitara zarar vermez ama Sustain'i olumsuz yönde etkilediği doğrudur.

Örneğin Ibanez GRG170DX gitarındaki nasıldır, tahmininiz var mı?

Öneririm. Yeni başlıyorum, birçok tarz müziği ufak ufak çalacağım, çok pahalı olmasın ama kaliteli de olsun diyenler için ilk önerim bu oluyor genelde. İkinci el mi, sıfır mı alacaksınız?

Mümkünse ikinci el almanızı öneririm. Mesela bu arkadaşın sıfırı 2.300-2.500 TL. İkinci el bu bütçede daha kaliteli gitarlar bulunabilir. Birkaç örnek:

Mümkünse ikinci el almanızı öneririm. Mesela bu arkadaşın sıfırı 2.300-2.500 TL. İkinci el bu bütçede daha kaliteli gitarlar bulunabilir. Birkaç örnek:

Flying V tarzı almayı düşünmüyorum yine de sağ olun. Sıfır almayı isteme sebebim taksitle satılması. Eğer peşin alırsam RG350DX'i( tabii o zaman hala duruyorsa) değerlendiririm.

@Red Alert 2ci Adam @Bora Dere
DİKKAT !!! RG 350DX in sapında kırık var.

Adsız.jpg
İlan sahibi belirtmemiş. İbanezlerde kronik bir problemdir.
2. el alacaksanız ilk buraya bakın.
Sap çok ince olduğundan üst eşiğin yarattığı basınca dayanamıyor o bölge. Mühendislik hatası da var elbette, sapın arka kısmında iki tane büyük delik açıp somun atarsanız olacağı o.
İbanezlerde sıfır aldığınızda bile bu bölge en küçük darbede çatlayabiliyor. Hep söylerim, "floydrose un yararından çok zararı vardır" diye.

Bunun dışında konu sahibi için yazayım; floydrose ya da tremolo köprüleri kullandığınızda akord kaçırırlar, hele teller yeni takılmışsa bu oran daha fazla artar.
Kilit mekanizması falan hikaye. Hassas ayarlar yapmanız gerek, teli nasıl saracağınızı bilmeniz gerek. Gerek var mı o kadar uğraşmaya?

Çalıma bir katkısı yoktur birkaç figürü yapmanıza yardımcı olurlar o kadar.
Çok şey götürürler, bend yapmanızı zorlarştırır, ton, sustain, akord kararlılığı, entonans zorluğu... " "Hard tail" köprülü gitarlar tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı