Trend Micro Antivirüs Debug Klasörü "Disk Dolu Uyarısı" Sorunu

mcakan

Kilopat
Merhaba arkadaşlar lisanslı Trend Micro Antivirüs kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Ama şöyle bir sıkıntım var. Antivirüsün içindeki debug klasörü 10-15 günde bir 70-80 GB boyutuna ulaşıyor. Daha sonra disk doldu uyarısı almaya başlıyorum. Devamlı klasörün içindeki dosyaları silmek zorunda kalıyorum. Bu sorunun sebebi nedir, bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.

debug.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Log dosyalarının bulunduğu dizinde aşırı şişme mevcut. Log tutmayı kapatarak bunu engellemeyi deneyelim.

Güvenlik Aracısı'nı durdurun (Antivirüs kapalı hale gelecek, yoksa adımlara izin vermez.).
Not Defteri gibi bir metin düzenleyici kullanarak C:\Program Files\Trend Micro\AMSP\AmspConfig.ini dosyasını açın.
DebugLogAMSPServiceStart değerini "0" olarak değiştirin.
Kod:
DebugLogAMSPServiceStart = 0

Dosyayı kaydedin ve kapatın.
Not Defteri gibi bir metin düzenleyici kullanarak C:\Program Files\Trend Micro\AMSP\AmspLogFilter.ini dosyasını açın.
LOG_INFO_TYPE_FRAMEWORK ve LOG_INFO_TYPE_ENGINE_IAU değerini "0" olarak değiştirin.
Kod:
LOG_INFO_TYPE_FRAMEWORK = 0
LOG_INFO_TYPE_ENGINE_IAU = 0

Dosyayı kaydedin ve kapatın.
C:\Program Files\Trend Micro\AMSP\'ye gidin.
AMSP_logserver.exe dosyasını çift tıklatın ve 5 saniye bekleyin.
Güvenlik Aracı'nı yeniden başlatın.
AMSP günlük koleksiyonu artık devre dışı.

Ev kullanımı için yetiyor bana şimdilik. Lisans hediye geldiği için yükledim. Norton kadar değildir tabi ama idare ediyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı