Çözüldü Trendyol 3D Secure sonrası onay yazısı açılmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Az önce Trendyol'dan taksitli alışveriş yaptım. Kart bilgilerini girdikten sonra 3D ile ödeyi seçtim.

Telefona akıllı bildirim geldi mobil uygulamadan onayladım ve tekrar Trendyol'a döndüm. Ama hala Trendyol 3D sayfasında kalmıştı. Halbuki onayladım.
Sonra tekrar siparişi onayladım ikinci kez. Yine akıllı bildirim onayı geldi onayladım tekrar Trendyol'a döndüm yine 3D sayfasında takılı kaldı.

Sonra çıktım maile falan bildirim geldi onaylandı diye.
Yani çok uzun sürdü neden böyle oldu bilmiyorum. İki kez onay verdim sepetteki her şey ikişer adet gelmez değil mi?

Ya da iki kez ücret kesilmiş midir?

Çözüm
İki kez ücret kesilmez. İlkinde bir hata olmuştur, veya bankanın yanıt vermesi geç olmuştur. Dolayısıyla işlem başarısız olmuştur.

Sorun yok.
2 kere çekmesi, eğer veritabanı düzgün planlandıysa, imkansız. Trendyol'da o ışığı görmüyorum. Her ne kadar cacık da olsa backend'i sağlam.

Onay yazısının gelmesi bekletiyor. Bazen de oluşan hata ekrana yazdırılmadığından öylece kalıyor. Bir keresinde bende de buga girmişti, başarılı da olsa beyaz ekranda kalmıştım.

Sipariş tamamlanırsa geçici sepetinizdeki ürünler kaldırılır ve siparişe taşınır. Başarısız olduysa, tekrar denersiniz.

İnternetle veya uygulamayla alakalı bazen böyle sorunlar olabiliyor. Üstteki arkadaşında dediği gibi 2 kez çekim dahi yapabiliyor. Birçok kişi yaşamıştır. Böyle bir sorun yaşadıysan müşteri hizmetlerine ulaşıp konuyla ilgili destek isteyebilirsin. Her detayı görüp inceleyebiliyorlar. Şahsen ben ödeme sırasında donma yaşarsam hiç riske atmadan uygulamayı kapatıyorum ve tarayıcı üzerinden ödeme yapıyorum. Yıllar önce hepsiburada'da başıma gelmişti.

Mobil bankacılıktan kart hareketlerine bak 2 kere mi çekmiş.

2 kere çekmesi, eğer veritabanı düzgün planlandıysa, imkansız. Trendyol'da o ışığı görmüyorum. Her ne kadar cacık da olsa backend'i sağlam.

Onay yazısının gelmesi bekletiyor. Bazen de oluşan hata ekrana yazdırılmadığından öylece kalıyor. Bir keresinde bende de buga girmişti, başarılı da olsa beyaz ekranda kalmıştım.

Sipariş tamamlanırsa geçici sepetinizdeki ürünler kaldırılır ve siparişe taşınır. Başarısız olduysa, tekrar denersiniz.
Mobil bankacılıkta bir kez gözüküyor ama ne bileyim belki sonradan ikincide kesilecek?

Sepetimdeki ürünler evet kaldırıldı siparişlerle gözüküyor.

Ama huzursuz etti bu olay beni ya. Neden pürüzsüz tamamlanmadı ki. Yarım yamalak bir şey oldu iki kez onay verdim çıktım tekrar girdim. İki kez ücret kesilmesin de.

Yeni konular

Geri
Yukarı