Trendyol ayıplı ürün iadesi

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar 23 şubat tarihinde Trendyol'dan bir merakım üzerine 3D kalem sipariş ettim. Ürün 1.5 saat kadar önce elime ulaştı. Kargocu kapıdayken ürüne baktım bir hasar veya üründe kırık yoktu. Bende kargocuya teşekkür ederek gönderdim. Odama geçip ürünün ambalajını iyice açtım kutuyu iyice boşalttığımda içeriğinin eksik olduğunu gördüm. Adaptörü, tutacağı vardı fakat ürünün sayfasında belirtilen plastik filamentler kutuda çıkmamıştı. Neyse onları kendim alırım dedim ürünü bir fişe taktım çalışıp çalışmadığını kontrol etmek amaçlı. Kalemi sarılı olduğu şeffaf paketten çıkarttım. Fişe taktım ürün çalıştı dijital ekranında sorun yok fakat bir tuş var filamenti salma tuşu sanıyorum o tuş basmıyor ve ürünün ucunda dikkatli bakıldığında izler var yani ürünün hem kullanılmış hem de arızalı olduğunu düşündüm. Kutu içeriğinin eksik çıkmasını göz ardı etmiştim fakat tuşu çalışmayan bir ürün benim işime yaramazdı belki bir elektrikçiye götürsem 2 dakikada düzeltebilirdi fakat ne gereği vardı yeni alınan ürünü açtırmanın? Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım ilk görüşmemde kutunun içerisindeki garanti belgesinden tedarikçi firmaya ulaşıp durumu anlatmamı istediler oradan bana geri dönüş yapılacağı söylendi. Tamam diğerek telefonu kapattım kutuya bir baktım içinde garanti belgeside yoktu. Tekrar müşteri hizmetlerini aradım. Site üzerinden iade talebi başlatıp iade koduyla birlikte kargoya vermemi ve iade nedenini belirtmemi istediler bende dediklerini yaptım yarın kargoya verip yollayacağım.

Şimdi demek istediğim şu ürün ellerine geçtikten sonra bana bir sıkıntı çıkartırlar mı? Bu sizin sorununuz ürün size sağlam gönderilmişti gibisinden sorun çıkartırlar mı? Böyle bir şey yapabilirler mi?

Trendyol'un pek öyle huyları yoktur, iade-değişim konusunda en sorunsuz sitelerden biridir. Yine de kesin bir şey diyemem açıkçası, bahsettiğiniz teknolojik ürün grubu olarak bir mouse ve bir SSD almıştım ikisi de sorunsuzdu, bir iade vs. yapmadım. Fakat giyim ürünlerinden gördüğüm kadarıyla kolaylıkla iade-değişim yapıyorlar.

sorun çıkmamasını temenni ederim. Fakat yine de, site ismine güvenerek hareket etmeyin, önleminizi alın. Mesela ürünün fotoğraflarını çekin, hatta video çekin, neresinin bozuk olduğunu gösterin.

Şahsen ben geçtiğimiz hafta @Hepsiburada ile yaşadığım rezillikten sonra, internetten aldığım her şeyin paketini, video karşında açma kararı aldım. Sanırım biraz şanslıyım ki, video karşısında açma girişimini hayatıma ilk kez yaptım, sanki ürünün sahte geleceğini önceden hissetmişim gibi, aynen de öyle oldu. Sonraki durağım savcılık gibi görünmekte. Bakalım hayırlısı.

sorun çıkmamasını temenni ederim. Fakat yine de, site ismine güvenerek hareket etmeyin, önleminizi alın. Mesela ürünün fotoğraflarını çekin, hatta video çekin, neresinin bozuk olduğunu gösterin.

Şahsen ben geçtiğimiz hafta @Hepsiburada ile yaşadığım rezillikten sonra, internetten aldığım her şeyin paketini, video karşında açma kararı aldım. Sanırım biraz şanslıyım ki, video karşısında açma girişimini hayatıma ilk kez yaptım, sanki ürünün sahte geleceğini önceden hissetmişim gibi, aynen de öyle oldu. Sonraki durağım savcılık gibi görünmekte. Bakalım hayırlısı.

Vallaha hocam bende çok çektim hepsiburadadan 2 ay boyunca uğraştırdı beni ordan hiçbirşey almıyorum artık. Benim gözümde en iyilerin arasındayken şuan en kötülerin arasındadır yani.

Vallaha hocam bende çok çektim Hepsiburada'dan 2 ay boyunca uğraştırdı beni oradan hiçbir şey almıyorum artık. Benim gözümde en iyilerin arasındayken şu an en kötülerin arasındadır yani.

Ben üyeliğimi iptal bile ettirdim.
Müşteri temsilcisi neden iptal ettirmek istiyorsunuz, diye soruyor.
Verdiğiniz hizmetten, memnun olmadığım için, diyorum.
İptal işleminizi hemen gerçekleştiriyorum, diyor.

Bir kaç bin dolarlık alışveriş yapıp, müşteri hizmetlerini lüzumsuz yere asla meşgul etmemiş olmak, onları tatmin etmiyor sanırım.

@Hepsiburada 'ya tipik Türk müşterisi lazım.
"Alo, bir gün oldu kargoya verilmedi?"
"2 gün oldu kargom nerede, ürünü istemiyorum paramı verin." bla bla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı