Ayıplı malın iadesi kabul olur mu?

Evet bu 14günlük cayma hakkı paketi tekrar satılabilir olarak iade ederseniz geçerli diye biliyorum. Paket açıldıktan sonraki sorunlar için 2 seçenek var. Bir satıcı sorunsuz ürünü iade alır. Mesela Amazon genelde iade alıyor. İki satıcı ürünü servise gönderir sorunun kaynağı hakkında ayıplı ürün olduğuna dair bilgi gelirse servisten iade alır veya servisten değişim olur. Trendyol falan gibi yerlerdeki çoğu satıcı bu ikinci yola başvuruyor genelde. Aklınızda bulunsun bir daha çizik vs gibi durumlarda kargo sırasında kontrol edin. 1 hafta sonra çizik için iade talebi oluşturduğunuzda satıcı, bunu siz yapmışsınız diyerek işe zora sürüp sizi THH ile uğraştırabilir.
Yanlışın var hocam, satıcının 14 günlük cayma hakkı süresine hiç bir müdahalesi olamaz, ben vestel tv almıştım, hiçbir sorunu yoktu ama çok kötü plastik kokuyordu, kalitesiz plastik kokusu yüzünden iade ettim, satıcı olmaz dedi, ben de cayma hakkımı kullanmak istediğimi belirterek iadeyi sorunsuz yaptım.

İade alacaklardır. Zaten kanıtlarının olduğunuda söylediniz aksi bir durumda Trendyol müşteri hizmetleri devreye girer yine de size tavsiyem sonra ki alışverişinizi Amazon üzerinden yapmanız 30 gün içerisinde iade şansınız var.

2 yıl Amazon'un kendi garantisi var(1 yıllık faremin optiği gitmişti uğraştırmadan aldılar iademi)

Yanlışın var hocam, satıcının 14 günlük cayma hakkı süresine hiçbir müdahalesi olamaz, ben Vestel TV almıştım, hiçbir sorunu yoktu ama çok kötü plastik kokuyordu, kalitesiz plastik kokusu yüzünden iade ettim, satıcı olmaz dedi, ben de cayma hakkımı kullanmak istediğimi belirterek iadeyi sorunsuz yaptım.

Doğrudur her satıcı için dediğim doğru olmayabilir tabii. Ben Vatan Bilgisayar ile yaşadığım bir sorundan elde ettiğim bilgilere göre söyledim. Mutfak tartısı sipariş ettim iddia ettiği gibi gramajları tutturamıyordu. Vatana iade için gittiğimde beni servis ile uğraştırdılar. Servis ürünün ayıplı olduğunu belirtince yenisini aldım. Eminim kural sizin dediğiniz gibidir ama Türkiye'de THH ile uğraştırmadan iade alan kaç firma var orası meçhul.

Yanlışın var hocam, satıcının 14 günlük cayma hakkı süresine hiç bir müdahalesi olamaz, ben vestel tv almıştım, hiçbir sorunu yoktu ama çok kötü plastik kokuyordu, kalitesiz plastik kokusu yüzünden iade ettim, satıcı olmaz dedi, ben de cayma hakkımı kullanmak istediğimi belirterek iadeyi sorunsuz yaptım.

Monitör ve televizyonlarda kutusu açılabiliyor.

İyi de kutusunu açmadan ürünün kusurlu olup olmadığını nasıl anlayacağım? Ürün kusurluysa iade etme hakkım yok mu yani?

O sorunu yaşamayın diye özellikle kargo görevlisinin yanında açın diyorlar. Tabii ki hakkınız var ama satıcılar sizi oyalamak ve isteğinizi yapmamak için kanunun her türlü kaçınma yolunu kullanıyorlar genelde.

O sorunu yaşamayın diye özellikle kargo görevlisinin yanında açın diyorlar. Tabii ki hakkınız var ama satıcılar sizi oyalamak ve isteğinizi yapmamak için kanunun her türlü kaçınma yolunu kullanıyorlar genelde.
Kargocular ürünü verdikten sonra beklemez, beklese bile geri almaz. Ürünü almadan önce hasar tutanağı yapılabilir.
Ben her ürünümün bantını yırtmadan, kesmeden açıyorum. Sorun olduğu zamanda iade edebiliyorum
O bantlar tekrar yapıştırılmasın diye tasarlanıyor. Bandı açtıktan sonra bir daha yapıştırmak isteseniz bile eskisi kadar yapışmıyor, bozuluyor.

Kargocular ürünü verdikten sonra beklemez, beklese bile geri almaz. Ürünü almadan önce hasar tutanağı yapılabilir.

O bantlar tekrar yapıştırılmasın diye tasarlanıyor. Bandı açtıktan sonra bir daha yapıştırmak isteseniz bile eskisi kadar yapışmıyor, bozuluyor.

Yıllardır bir kez bile sorun yaşamadım😃

Bekle derseniz 2dk bekler. Ürünü açarsınız üründe bir kırık çizik ezik falan varsa tutanak tutturursunuz. Beklemez çok iddialı olmuş. Bizim kargo çalışanları her seferinde bekliyor. Sorun çıkmadığı için tutanak tutturmadık henüz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı