Trendyol bozuk ürün 14 gün geçtikten sonra iade edilir mi?

Ege_0701

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Trendyol'dan aldığım bilgisayar bozuk çıktı, sürekli mavi ekran veriyor aradım satıcıyı ekran kartında sorun vardır dediler değiştirdiler ama sorun hala devam ediyor, dün aradım telefonu taktığım şarj makinesini bahane ediyorlar, neymiş telefonunuzu şarja taktığınız için olabilir falan falan sonra RAM'i sökün, prizde sorun vardır vesaire vesaire. Sıkıldım ama artık aldığım günden beri düzgünce kullanmadım, ürünü aldığım bugünden yana 1 buçuk ay falan geçti, 2 ay daha olmadı ve sürekli arıyorum başka bir şeyi bahane ediyorlar. İade etmek istiyorum, 2 yıl garantisi vardı iade edebilir miyim? Trendyol'dan aldım, iade etmek için ne yapmalıyım?

Garanti süresi içerisinde birden fazla arızalanan ürünün yenisiyle değişimini veya paranızın iadesini de talep edebilirsiniz. Yok ramini çıkartın, onu deneyin, prizi sökün vs vs direktiflerini de yerine getirmeyin. Yanlış bir işlem yaparsınız ve garantiniz bozulur falan. Üründe sürekli sorun oluşuyorsa ve garantiye gönderiyorsanız yenisiyle değişim talep edin. Aksi durumda Tüketici Hakem Heyetine yapacağınız başvuru lehinize sonuçlanacaktır.

TKHK Madde 56 - Garanti Belgesi:
(3)Tüketici bu Kanunun 11 inci maddesinde belirtilen seçimlik haklarından onarım hakkını kullanmışsa, malın garanti süresi içinde tekrar arızalanması veya tamiri için gereken azami sürenin aşılması veya tamirinin mümkün bulunmadığının anlaşılması hâllerinde 11 inci maddede yer alan diğer seçimlik haklarını kullanabilir. Satıcı tüketicinin talebini reddedemez. Bu talebin yerine getirilmemesi durumunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - Madde 11:
(1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

garanti süresi içerisinde birden fazla arızalanan ürünün yenisiyle değişimini veya paranızın iadesini de talep edebilirsiniz. Yok RAM'ini çıkartın, onu deneyin, prizi sökün vs. Direktiflerini de yerine getirmeyin. Yanlış bir işlem yaparsınız ve garantiniz bozulur falan. Üründe sürekli sorun oluşuyorsa ve garantiye gönderiyorsanız yenisiyle değişim talep edin. Aksi durumda tüketici hakem heyetine yapacağınız başvuru lehinize sonuçlanacaktır.

TKHK Madde 56 - Garanti Belgesi:
(3)tüketici bu kanunun 11 inci maddesinde belirtilen seçimlik haklarından onarım hakkını kullanmışsa, malın garanti süresi içinde tekrar arızalanması veya tamiri için gereken azami sürenin aşılması veya tamirinin mümkün bulunmadığının anlaşılması hâllerinde 11 inci maddede yer alan diğer seçimlik haklarını kullanabilir. Satıcı tüketicinin talebini reddedemez. Bu talebin yerine getirilmemesi durumunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - Madde 11:
(1) malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
A) satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
B) satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
C) aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
Ç) imkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
Seçimlik haklarından birini kullanabilir. satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Teşekkür ederim yorumun için bugün arayacağım satıcıyı.

Yeni konular

Geri
Yukarı