Trendyol GO'da kuryelik yapmak mantıklı mı?

Rmastered

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, kuryelik yapmak istiyorum ancak ne kadar kazandıracağını ve mantıklı olup olmadığını merak ediyorum. Şu anda İstanbul'da aile evinde yaşıyorum ancak 18 yaşıma girince artık tek başıma Denizli'ye taşınıp eşyalı 1+1 ucuz bir ev tutmayı düşünüyorum. Baktığımda denizlide eşyalı 1+1 evlerin 5-6 binden başladığını görüyorum. Kuryelik yapmak bu durumda mantıklı mı ve sizce tek başıma çalışarak yapabilir miyim?

Bu arada eğitimime devam edeceğim. Şu an 11. sınıfım ve seneye açıktan okuyup sonrasında üniversiteyi bitirip mesleğimi edinene kadar kuryelik yapıp geçimimi sağlamayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Gel Denizli'ye beraber yapalım 😅 Trendyol alımı yok maalesef. Önceden kuryelik yapıyordum Denizli trafiği bir tık skıntı haberin olsun. 5 6 bine evler var semtler de uygun zaten. Yapılır neden olmasın üniversite okurken yaptım mesela bende hem kiramı vs çıkarttım çokça.

Parasal olarak aylık çok iyi gelir elde ettirebiliyor fakat saat sorununuz olmaması gerek ayrıca riskleride olan bir iş. Parasal anlamda sorarsanız mantıklı. Fakat bildiğim kadarıyla yaşınız yetmiyor trendyol için, 22-48 yaş arası diye biliyorum şartlarını.

Gel Denizli'ye beraber yapalım 😅 Trendyol alımı yok maalesef. Önceden kuryelik yapıyordum Denizli trafiği bir tık skıntı haberin olsun. 5 6 bine evler var semtler de uygun zaten. Yapılır neden olmasın üniversite okurken yaptım mesela bende hem kiramı vs çıkarttım çokça.
Peki yemeksepeti veya benzer bir yere girsem yada herhangi esnaf dükkana falan? Kuryelik işinde sadece trendyol mu çok kazandırıyor?

Parasal olarak aylık çok iyi gelir elde ettirebiliyor fakat saat sorununuz olmaması gerek ayrıca riskleride olan bir iş. Parasal anlamda sorarsanız mantıklı. Fakat bildiğim kadarıyla yaşınız yetmiyor trendyol için, 22-48 yaş arası diye biliyorum şartlarını.
Saat sorunum yok zaten eğitimimi açıktan tamamlayacağım. Kuzenim trendyol da çalışıyor ve o 18 yaşında yapabileceğimi, 22 yaşında olmam gerekmediğini, sadece şahıs şirketi olması gerektiğinden bahsetti. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.

Kuryelik yapmayı isteme sebebim motor hevesimin olması ve zaten evde, işte, okulda veya benzeri yerlerde zaten dört duvar içerisinde olmam. Kuryelikte böyle bir şey yok. Bin baba motora yazın püfür püfür essin hava. Sadece kışın biraz sıkıntı ama yapacak bir şey yok.

Merhaba, kuryelik yapmak istiyorum ancak ne kadar kazandıracağını ve mantıklı olup olmadığını merak ediyorum. Şu anda İstanbul'da aile evinde yaşıyorum ancak 18 yaşıma girince artık tek başıma Denizli'ye taşınıp eşyalı 1+1 ucuz bir ev tutmayı düşünüyorum. Baktığımda denizlide eşyalı 1+1 evlerin 5-6 binden başladığını görüyorum. Kuryelik yapmak bu durumda mantıklı mı ve sizce tek başıma çalışarak yapabilir miyim?

Bu arada eğitimime devam edeceğim. Şu an 11. sınıfım ve seneye açıktan okuyup sonrasında üniversiteyi bitirip mesleğimi edinene kadar kuryelik yapıp geçimimi sağlamayı düşünüyorum.

İyi paralar kazanırsın ama sosyal hayatın olmayacaktır.

İyi paralar kazanırsın ama sosyal hayatın olmayacaktır.
Asgari ücret ile çalıştıktan sonra örneğin bir garsonluk işinde yine sosyal hayatım olamaz ki zaten. Hem bir süre yapacağım, hemde zaten kazandığım paranın çoğunu üniversiteyi bitirene kadar kenara atmayı düşünüyorum.

Denizli'de maksi jet iş Express vb çok şirket var illaki iş bulursun. Trendyol sistemi de çok iyi kurye açısından. Son fiyatları nedir bilmiyorum ama bu işi zorda değilsen yapma.
Biraz zorundayım açıkçası çünkü asgari ücret ile bu ekonomide tek başıma geçimimi sağlayabileceğimi sanmıyorum. Trendyol başvuruları tamamen kapalı mı, almıyorlar mı?

Geri
Yukarı