Trendyol iade konusunda nasıldır?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Onda daha ucuz olduğu için ondan alışveriş yapmayı düşünüyorum apahalı bir şey olduğu için sorun çıkmasından korkuyorum.

İade etme konusunda sıkıntı çıkarır mı?

Genelde N11'den alışveriş yaparım. Hiç sorun yaşamadım.
Çiçeksepeti'nde sorun yaşadım.

Alacağın ürün ne? Bazı ürünlerde iade hakkın olmuyor yasaya göre. (kişisel ürünler, kulaklık vs.)

Genel olarak Trendyol ve N11 iade konusunda sorun çıkartmayan firmalar.

Onda daha ucuz olduğu için ondan alışveriş yapmayı düşünüyorum apahalı bir şey olduğu için sorun çıkmasından korkuyorum.

Geçenlerde Trendyol'dan anahtarlık çakmak almıştım kusurlu çıktı açar açmaz patladı kutusunu atmış olmama rağmen baloncuklu poşetle kendim kutulayıp yolladım cuma kargoladım cumartesi iade onaylandı salı gibi para geldi. Hatta Trendyol ilk kusurlu ürün iadem diye 25 TL kupon verdi ama kullanıcı hatası sonucu oluşan hasarları kabul etmiyorlar diye biliyorum.

İyidir aldığın firmanın da etkisi olur ama bana 2 iade de 25 TL verdi 2 kez .

Trendyoldan yaptığım 3 sipariş hüsran bitti. Bir defasında aynı üründen 2 tane sipariş ettim. Firma 1 tane göndermiş. Trendyoldan ürünü istedim firmada kalmamış. 1 ürün ücreti iade edilemezmiş sebebi edilirse sipariş tutarı düştüğü için kargo ücreti yansırmış değişen birşey olmazmış. Bedduamı ettim ve ürünü 2 gün sonra kenara koydum kırıldığı için. Ürün telefon tutacağıydı bu arada.

Yatak örtüsü almıştım yanlış gelmişti. İade ettim koşulsuz şartsız kabul ettiler. Üstüne indirim kuponu da verdiler. Trendyol'dan defalarca alışveriş yaptım hiç sorun yaşamadım. Ama ürüne de dikkat etmek lazım her üründe iade yok. Geçenlerde akıllı saat aldım, altında firmanın güvenlik bandı vardı. Bandın üstünde açılırsa satış politikası gereği iade kabul edilmeyeceği belirtiliyordu.

Geri
Yukarı