Çözüldü Trendyol M.2 SSD siparişinde dolandırıldım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ValderZ

Centipat
Daha fazla  
M.2 SSD sipariş ettim. Böyle bir ürün geldi, resmen dolandırıldım ama şu an para Trendyol'da yani satıcıya geçmedi. Paketi elime aldığımda şeklinden zaten huy kaptım çünkü alacağım şey yuvarlak değil. Video aldım paketi açarken ama bir yere sabitlediğim için tam açılırken gözükmüyor elimde olduğu için. Neyse Trendyol'da böyle bir durum yaşayan, iade talep eden falan var mı? Süreç nasıl işliyor benim yanımda dururlar mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220202_142707.jpg
    IMG_20220202_142707.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 1.046
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bas harfleri
İ.E.i
Bursa
Ozur acmaniz icin talebimiz yok, onemli olan boyle bir davranis sergilememekti, Sagduyulu sekilde konuya yaklasmakti ve iadenizi kabul edecegiz. Kimseye zorla urun satisi yapmiyoruz. Gerekli yasal haklarinizi arayabilirsiniz cunku biz arayacagiz. Konunun yasal sureciyle alakali da tum arkadaslari buradan bilgilendirecegiz.
Kargodan dolayı karışıklık olabiliyor ben soğutucu sipariş vermiştim kasa göndermişlerdi mağaza ile iletişime geçin ve ürünün iadesini talep edin.

Hocam işte öyle bir durum değil diyorum adamlar kasa, USB, HDD, fan vb. göndermemiş resmi görmüyor musunuz resimdeki plastik çıktı paketten plastiğin içinde de peçete var...

Firmayı aramani öneriyorum en başta. Sonuçta bu adamlar bir şirket ve stok bilgileri bulunuyor. Muhasebe bölümü varsa direk oraya bağlanıp, sorununu anlat. Stoktan anlaşılır bir karışıklık olup olmadığı.

Yapmanız gereken tek şey iade etmek, satıcının profiline baktım yorumlar gayet iyi.

Hocam işte öyle bir durum değil diyorum adamlar kasa, USB, HDD, fan vb. göndermemiş resmi görmüyor musunuz resimdeki plastik çıktı paketten plastiğin içinde de peçete var...

Paketi tamamen açtınızmı hocam? Arkadaşın dediği gibi bir ihtimal içinde olabilir.

Paketi tamamen açtınızmı hocam? Arkadaşın dediği gibi bir ihtimal içinde olabilir.

Açtım paketten resimdeki plastik ve içindeki peçete çıktı. Trendyol müşteri hizmetleri ile konuştum 2 gün inceleme ardından para iadesi ve 50 TL alt limitsiz kupon vereceklerini söyledi.

Firmayı aramani öneriyorum en başta. Sonuçta bu adamlar bir şirket ve stok bilgileri bulunuyor. Muhasebe bölümü varsa direk oraya bağlanıp, sorununu anlat. Stoktan anlaşılır bir karışıklık olup olmadığı.
Kim plastik ürün içerisinde peçete sipariş edecek Allah aşkına ? Nasıl bir karmaşık çıkmış olabilir şu durumda. Hadi SSD yerine benzeri bir ürün çıksa gene dediğiniz mantıklı. Yukarıda yorumların iyi olduğunu söylemişler. Lakin genelde iade ve kötü yorumları göstermiyor siteler. Geçen gün indirim kuponu ile sipariş verdim bir siteden 5 gün geçti hala kargo yapılmadı. Satıcının yorumlarında %99 hızlı kargo yazmasına rağmen bide. İade talebi açtığım an ürünü tekrar alırsanız bugün kargolarız diye mesaj atmış satıcı. Hem kuponum yandı hem de 5 gün beklemiş oldum. İşin kötü tarafı yorumda yapamıyorsun alışverişe.

M.2 SSD sipariş ettim. Böyle bir ürün geldi, resmen dolandırıldım ama şu an para Trendyol'da yani satıcıya geçmedi. Paketi elime aldığımda şeklinden zaten huy kaptım çünkü alacağım şey yuvarlak değil. Video aldım paketi açarken ama bir yere sabitlediğim için tam açılırken gözükmüyor elimde olduğu için. Neyse Trendyol'da böyle bir durum yaşayan, iade talep eden falan var mı? Süreç nasıl işliyor benim yanımda dururlar mı?

Diski ben yolladim. Belli ki bu tarz yerlerde ticaret yapmayi bilmeyen birisiniz.
  1. Bizim saticilar olarak sizi dolandirma ihtimalimiz yok cunku paraniz 15 gun kosulsuz iade surecinde boyunca havuzda bekler ve 15 gunluk sürede iade olmazsa para hesaba gecer.
  2. Kimse boylesine devasa bir organizasyonda sizin 500 TL'nizin pesine dusmez, dolandiracaksa buyuk dolandirir. Sahsen ben dolandirsam oyle yaparim. Mesela 50 binlik bir urunu 45 bin yazarim onu dolandiririm sonucta suc ayni.
  3. Ürün koruma kutusunun icine peceteye sarili sekilde yolladik, ambalaji zarar gordugu icin sert yuvarlak bir ruloya koruma kutusuna koyduk. Aldığınız SSD disk 2.5 inc değil M.2 SATA.
  4. Gelen pakette telefon numaramiz var, bizimle iletisime gecseydiniz bu kadar yaygaraya gerek olmazdi ve size aciklama yapardik, yardimci olurduk ama siz propagandayi sectiniz ve bizi karalama kampanyasi baslattiniz. Ticaretimize zarar vermeye calistiniz, itibarsizlastirmaya calistiniz.
  5. Orduda ticaret yapilamaz mi? Ordu, Türkiye disinda bir yer mi?
  6. Yorumlardan bazilari Vestel'e lenovi yazmis falan demis, urunu ve ozelliklerini sisteme biz değil Trendyol giriyor. Biz satici olarak sadece altina fiyat aciyoruz ve sisteme fiyat giriyoruz.
  7. Yaptiginiz bir suctur ve suc islediniz. Buradaki yazismalarin ekran goruntulerini aldim ve hakkinizda sirket avukatımiz araciligi ile yasal islem baslatip dava acacagiz.
Numaram 555 585 76 18.

Ürünün fotoğrafını çekip Trendyol Asistan yardımıyla yanlış ürün gönderildi şeklinde para iadesi talep edebilirsiniz. Sonra da başka satıcıdan alabilirsiniz. Trendyol'dan şimdiye kadar iade ettiğim her ürün istisnasız onaylandı. Yani içiniz rahat olsun. 👍

Kim plastik ürün içerisinde peçete sipariş edecek Allah aşkına? Nasıl bir karmaşık çıkmış olabilir şu durumda. Hadi SSD yerine benzeri bir ürün çıksa gene dediğiniz mantıklı. Yukarıda yorumların iyi olduğunu söylemişler. Lakin genelde iade ve kötü yorumları göstermiyor siteler. Geçen gün indirim kuponu ile sipariş verdim bir siteden 5 gün geçti hala kargo yapılmadı. Satıcının yorumlarında %99 hızlı kargo yazmasına rağmen bir de. İade talebi açtığım an ürünü tekrar alırsanız bugün kargolarız diye mesaj atmış satıcı. Hem kuponum yandı hem de 5 gün beklemiş oldum. İşin kötü tarafı yorumda yapamıyorsun alışverişe.

Bir altındaki mesajda açıklamış mağazanın yetkilisi. Bu gibi durumlarda önce mağazayla iletişime geçilir. Ben bu forumda her zaman edindiğim tecrübeler üzerine yorum yapmaya özen gösteriyorum. Bizzat başıma geldi bu olayın aynısı, o yüzden mağazayı arayıp stok bilgisini sorgulatmasını tavsiye ettim arkadaşa. Aklı olan mağazalarda her zaman tüketiciyi hoş tutar çünkü aldıkları puanlar ve yorumlar satıcının kaderini belirler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı