Trendyol onay kodu göndermeden parayı çekti

Hocam "genelde" olarak düzenlemiştim aslında.
Olayın genelde ile de alakası yok aslında. Ben her zaman 3D secure kullanarak alışveriş yaptım mesela. Yaklaşık 30-40 ürün sipariş etmişimdir (kendi hesabımdan) ve hepsinde de 3D secure ile yaptım. Onay kodunu da paşalar gibi girmek zorunda kaldım.

100-200 Liralık bir çok alışveriş yaptım hiç birisinde onay kodu gelmedi. Şıp diye çekiyor parayı. Bence çok tehlikeli. Başka yerlerden 10 liralık bile bir şey alsam onay kodu gelen bir karttan aldım bu arada.

Olayın genelde ile de alakası yok aslında. Ben her zaman 3D secure kullanarak alışveriş yaptım mesela. Yaklaşık 30-40 ürün sipariş etmişimdir (kendi hesabımdan) ve hepsinde de 3D secure ile yaptım. Onay kodunu da paşalar gibi girmek zorunda kaldım.
Ben kullandığımda neredeyse 20 üründe 1 defa 3D secure güvenliğini kullandı bu yüzden güveni sarsıyor ancak insan kendini durduramıyor.

Ben kullandığımda neredeyse 20 üründe 1 defa 3D secure güvenliğini kullandı bu yüzden güveni sarsıyor ancak insan kendine dur duramıyor.
Ben PC'mi sipariş verirken hem 3D Secure ile doğruladım, hem de Trendyol ile doğruladım. 2 kere kod girmem istendi yabi öyle söyleyeyim. Yaklaşık 4500 TL'lik bir alışverişte bulunmuştum.

Problem kartınızda, kullanıcılarda değil. Kardeşim babamın kartından ürün aldı Trendyol'dan babam almadın mı daha diye sordu hatta kardeşime kardeşim de aldım dedi. Nasıl aldın mesaj gelmedi demişti hatta. Aynı şekilde ben de 2 defa ürün aldım ikisinde de telefona mesaj gelmedi. 3D kullanmıyorlar büyük ihtimalle. Ya da belli bir meblağdan sonra kullanılıyor ama bana pek mantıklı gelmiyor. Çoğu siteden 10 15 liralık ürün dahi alsam mesaj geliyor. Amazon'dan aldığım birkaç üründe de mesaj gelmemişti.

Siteye yeni kayıt oldum, ilk defa bu siteden alışveriş yaptığım için kart bilgilerini ilk kez girdim. Ürün tutarı indirimle 120 Tl, bir gün önce başka siteden ayakkabı aldım onay kodu gelmişti, banka Ziraat.

Bu durumu arastirirken bu konuyu buldum. Trendol Hizli Market icin, babamin kartini ilk giriste kod geldi ve bir daha hicbir zaman kod gonderip onaylama istemediler. Yani direk cekiyor parayi.

Ben de anlam veremiyorum.

Karti, ilkinde yanlislikla kaydetmistim ancak sonra hemen silmistim. Yoksa silmiyorlar mi kendilerinden..

Yeni konular

Geri
Yukarı