Trendyol ses sistemini iade kabul etmiyor

moreLithium

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,
Geçtiğimiz günlerde Trendyol üzerinden şu ürünü; farsoft isimli satıcının ürünü satın aldım. Ancak hoparlör açıkken cızırtı sesi geliyor ve ürünün kalitesi beklediğimden çok düşük. Bu sebeple iade etmek istedim. Ancak bir hafta sonra iade reddi aldım sebebi ise "ürün açıldığı için 2. el durumuna düşmüştür"

Trendyol asistana sordum onlarda aynı şeyi söylüyor. "ürünümüz hijyenik bir ürün olduğu için kutusu/paketi açıldığı andan itibaren ikinci el konumuna geçiyor" dediler.

Benim anlamadığım şey, 2+0 hoparlör nasıl hijyenik bir ürün olabiliyor ve kusurlu bir ürünün iadesini nasıl kabul etmiyorlar?

Bana mı saçma geldi yoksa yaşadığım durum normal mi? Trendyol da bilmediğim satıcılardan elektronik eşya almayacağım bir daha, çok pişmanım. Ne yapmam gerekiyor iade/değişim için bir fikri olan var mı?

Not: Ürünün kutusu aldığım gibi duruyor sapasağlam. Yırtık falan da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Geçtiğimiz günlerde Trendyol üzerinden şu ürünü; farsoft isimli satıcının ürünü satın aldım. Ancak hoparlör açıkken cızırtı sesi geliyor ve ürünün kalitesi beklediğimden çok düşük. Bu sebeple iade etmek istedim. Ancak bir hafta sonra iade reddi aldım sebebi ise "ürün açıldığı için 2. el durumuna düşmüştür"

Trendyol asistana sordum onlarda aynı şeyi söylüyor. "ürünümüz hijyenik bir ürün olduğu için kutusu/paketi açıldığı andan itibaren ikinci el konumuna geçiyor" dediler.

Benim anlamadığım şey, 2+0 hoparlör nasıl hijyenik bir ürün olabiliyor ve kusurlu bir ürünün iadesini nasıl kabul etmiyorlar?

Bana mı saçma geldi yoksa yaşadığım durum normal mi? Trendyol da bilmediğim satıcılardan elektronik eşya almayacağım bir daha, çok pişmanım. Ne yapmam gerekiyor iade/değişim için bir fikri olan var mı?

Not: Ürünün kutusu aldığım gibi duruyor sapasağlam. Yırtık falan da yok.
Pahalı bir ürünse Tüketici hakem heyetine başvurun.

Tüketici hakem heyetine basvurup urunun sorunlu geldigini soyleyeceksin. Ve iaden olacak. Bu surecte saticiyla iletisime gecme.

Aşağıdan yukarıdan THH yolları gözüküyor. Kulak içi olmadığı sürece hijyene girmez. Kulak üstü kulaklıkları bile iade edebilirsiniz.

Trendyol her zaman olduğu gibi asla şaşırtmıyor. :) Müşteriden değil satıcıdan yanalar her zaman. Bence hiç uğraşmadan ürünü olduğu gibi kutusuna koyup THH'ye başvuru yapın.

870 TL için pek uğraşmazlar gibi ama yine de THH'ye başvurabilirsiniz.
Ürünü 930 liraya aldım, ücret ne olursa olsun yaptıkları saçmalık. Hoparlör ile hijyenin ne alakası var ki? Ayrıca ürün kusurlu, cızırtı yapıyor. Hiç değilse iade yerine değişimde yapabilirlerdi. İşin kötü yanı teknik servis demişler ama ürünün kutusundaki belgede teknik servis numarası bile yok. Normalde uğraşmam böyle şeyler için çok yüksek bir miktar değil ama THHye başvuracağım.

Geri
Yukarı