Trendyol sigorta alınmalı mı?

Ahmet06han

Hectopat
Makaleler
1
Mi Band 8 alacağım. Bu ürün için 200TL daha verip 1 yıl ek garanti ve kapsamlı onarım paketi almak mantıklı mı?

Neyi. Bileklik 1 yıl ek garanti ve kapsamlı onarım paketi toplam 1292 TL'ye geliyor.

• 88 TL kapsamlı onarım paketi.
  • 121 TL 1 yıl ek sigorta.
  • 1049TL Mi Band 8

Nays ile 1.170 TL'ye gelecek.

Ben hiç almam zaten bozuk gelince ya da ürün hatası iade olunca kabul oluyor kendi hatamdanda kolay kolay bozulmaz eşya. Ama riske gerek yok diyorsan al.

Yani bundan önce Mi Band 4 kullandım şu anda kullanıyorum. 2019 Kasım'da aldım. Arkadaşım fırlattığı için kenarı kırıldı ama hala sağlam.

Ama şöyle bir şey var arkadaşım band 7 kullanıyor. Onun ekranı yerinden çıkmış. Bunda da öyle bir şey olabilir. Alayım en iyisi.

Garanti:
  • Ek 1 yıl garanti
  • Ücretsiz onarım, değişim
  • Uzatılmış Garanti, elektronik cihazınız için üretici veya ithalatçı tarafından verilen yasal garanti süresi dolduktan sonra size ek garanti süresi sağlar. Bu ürünle satın aldığınız ek garanti süresi içerisinde oluşacak üretici hatasına bağlı kusurlara karşı cihazınız değiştirilir veya ücretsiz onarılır.
  • Bu sigorta ürünü AXA Sigorta tarafından Trendyol Sigorta aracılığıyla sunulmaktadır.
  • Sigorta ürünüyle sunulan tüm hasar, ekspertiz ve onarım yönetimi hizmetleri AXA Sigorta A.Ş. tarafından yetkilendirilmiş asistans şirketi Techpoint Servis ve Destek Hiz. A.Ş. tarafından yapılacaktır.

Kapsamlı sigorta:
  • Kaza, sıvı teması onarımı.
  • Değişim imkanı.
  • Cihaz koruma sigortası, elektronik cihazınızı bir dizi duruma karşı teminat altına alan bir sigorta ürünüdür. Herhangi bir kaza sonucu elektronik cihazın hasar görmesi, ekran kırılması, sıvı teması, cihazınızın hatalı aksesuar kullanımı nedeniyle bozulması ve kapalı bir mekan ya da aracınızdan zorlama yoluyla çalınması.
  • Bu sigorta ürünü yılda 2 kez onarım veya onarılamayacak durumlarda cihazın 1 kez yenisiyle değişimi için devreye girer. 1 yıl süreyle geçerlidir.
  • Bu sigorta ürünü axa sigorta tarafından Trendyol sigorta aracılığıyla sunulmaktadır.
  • Sigorta ürünüyle sunulan tüm hasar, ekspertiz ve onarım yönetimi hizmetleri axa sigorta a. Ş. Tarafından yetkilendirilmiş asistans şirketi techpoint servis ve destek hiz. A. Ş. Tarafından yapılacaktır.

Bu kapsamlı sigorta bizim hatamız olsa bile karşılıyor değil mi?

Ben öyle anladım.

Yani bundan önce Mi Band 4 kullandım şu anda kullanıyorum. 2019 Kasım'da aldım. Arkadaşım fırlattığı için kenarı kırıldı ama hala sağlam.

Ama şöyle bir şey var arkadaşım band 7 kullanıyor. Onun ekranı yerinden çıkmış. Bunda da öyle bir şey olabilir. Alayım en iyisi.

Yani endişeleneceksen al. Ben Huawei GT2 almıştım 3sene önce falan uygun fiyatada olsa almamıştım çünkü sen onun üzerine oturma, fırlatma, vurma gibi durum yapmazsa kendiliğinden kullanıcı hatası olmaz.

Yani endişeleneceksen al. Ben Huawei GT2 almıştım 3sene önce falan uygun fiyatada olsa almamıştım çünkü sen onun üzerine oturma, fırlatma, vurma gibi durum yapmazsa kendiliğinden kullanıcı hatası olmaz.
Ama ben mesela çarptım ve kırıldı. Bunda kullanıcı hatası oluyor. Yada düştü ve kırıldı. Bunları karşılıyorlar değil mi?

garanti:
  • Ek 1 yıl garanti.
  • Ücretsiz onarım, değişim.
  • Uzatılmış garanti, elektronik cihazınız için üretici veya ithalatçı tarafından verilen yasal garanti süresi dolduktan sonra size ek garanti süresi sağlar. Bu ürünle satın aldığınız ek garanti süresi içerisinde oluşacak üretici hatasına bağlı kusurlara karşı cihazınız değiştirilir veya ücretsiz onarılır.
  • Bu sigorta ürünü axa sigorta tarafından Trendyol sigorta aracılığıyla sunulmaktadır.
  • Sigorta ürünüyle sunulan tüm hasar, ekspertiz ve onarım yönetimi hizmetleri axa sigorta a. Ş. Tarafından yetkilendirilmiş asistans şirketi techpoint servis ve destek hiz. A. Ş. Tarafından yapılacaktır.

kapsamlı sigorta:
  • Kaza, sıvı teması onarımı.
  • Değişim imkanı.
  • Cihaz koruma sigortası, elektronik cihazınızı bir dizi duruma karşı teminat altına alan bir sigorta ürünüdür. Herhangi bir kaza sonucu elektronik cihazın hasar görmesi, ekran kırılması, sıvı teması, cihazınızın hatalı aksesuar kullanımı nedeniyle bozulması ve kapalı bir mekan ya da aracınızdan zorlama yoluyla çalınması.
  • Bu sigorta ürünü yılda 2 kez onarım veya onarılamayacak durumlarda cihazın 1 kez yenisiyle değişimi için devreye girer. 1 yıl süreyle geçerlidir.

Bu kapsamlı sigorta bizim hatamız olsa bile karşılıyor değil mi?

Ben öyle anladım.

Benim anladığım kadarıyla elinizden gelmeyen bir durum oldu mesela kaza yaptınız saatın kırıldı o zaman yapıyor yoksa sizin arkadaşınız kırsa kapsama almıyor. "bence"

Ama ben mesela çarptım ve kırıldı. Bunda kullanıcı hatası oluyor. Ya da düştü ve kırıldı. Bunları karşılıyorlar değil mi?

Sanırım evet bunu Trendyol canlı desteğede sorun net cevap verir onlar.

Trendyol Sigorta neleri kapsamaz?

• Trendyol Sigorta'nın sunduğu sigorta teminatları kargo hasarları ve satıcı tarafından ürünün kusurlu teslim edilmesi durumlarını kapsamaz. Bu durumlar gerçekleştiğinde ana ürün siparişinle ilgili Trendyol Asistan ve Trendyol Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsin.
  • Tüm sigorta ürünlerimizde teminatın dışında kalan istisna durumları Ürünlerimiz sayfasında inceleyebilirsin.

Bu şekilde yazıyor hocam.

Trendyol sigorta neleri kapsıyor?

Trendyol sigorta elektronik cihazların garanti süresini uzatan, cihazları sıvı dökülmesi, ekran kırılması vb. kullanıcı kazaları ile hırsızlık ve doğal afetler gibi birçok riske karşı koruyan, ihtiyaca yönelik sigorta ürünleri sunar.

Bence dediğim gibi arkadaşım attı ve kırıldı. Bunu kapsıyor.

Geri
Yukarı