Trendyol siparişimi iptal etti

BayKedi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Trendyol üzerinden 28 kasımda DeFacto mağazasından aldığım bir ürünü 2 saat önce bana bildirmeden iptal edip para iadesi yapmış. Böyle bir hakları var mı?

Trendyol üzerinden 28 kasımda DeFacto mağazasından aldığım bir ürünü 2 saat önce bana bildirmeden iptal edip para iadesi yapmış. Böyle bir hakları var mı?
Her hakkı saklıdır cop. 2019. 😀 bana da aynısını yaptılar üstüne 25₺ hediye çeki verdiler. Çok lanet ettim bir daha denk gelirsem hakem heyetine gidicem zamanımı çaldılar diye.

Selam, senden habersiz iptal edemezler. Yasak hakkın var ancak uğraşmak istersen. Tüketici Hakem Heyeti'ne E-Devlet üzerinden başvur durumu anlat paranı iade ettiklerini söyle.%90 oranla haklı bulunacaksın ve ürünün sana aynı fiyattan verilmesine karar verilecek. İster mağaza ile iletişime geç ister geçme onlara zaten karar ulaşacak. Eğer vermezler ise icra yolu ile alabilirsin.

Selam, senden habersiz iptal edemezler. Yasak hakkın var ancak uğraşmak istersen. Tüketici Hakem Heyeti'ne E-Devlet üzerinden başvur durumu anlat paranı iade ettiklerini söyle.%90 oranla haklı bulunacaksın ve ürünün sana aynı fiyattan verilmesine karar verilecek. İster mağaza ile iletişime geç ister geçme onlara zaten karar ulaşacak. Eğer vermezler ise icra yolu ile alabilirsin.
700W 80+ PSU ve Dark guardian Kasa’yı 400₺’ye aldığımı gören teknobiyotik sakinleri kudurup beni telefonla aramıştı. Konuşmasını da bilmiyorlar, neyse iptal ettiler uğraşsaydım keşke.

Kaybım yoksa neden vermiyim ki? Bu devirde insanlarla uğraşılmaz. Yapı meselesi.
Kaybın var tabikide vaktin gitti? Neyse yapı meselesiymiş iyi forumlar. Konuyu dağıtmadan @BayKedi dediğim gibi yaparsan sonuca ulaşırsın ben aynı durum ile karşılaştım ve sonuca ulaştım amazon.com.tr'de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı