Trendyol'dan aldığım monitör kırık geldi

Logantvs

Kilopat
Daha fazla  
Trendyol'dan satın aldığım monitörün iç paneli kırık geldi. Ürün cumartesi günü geldi ben çalışıyordum. Kargoyu annem aldı ve kapıda kontrol etmek istemiş ama yurt içi kargo çalışanı kurye arkadaş kapı da kargo kontrolü yaptırmıyoruz deyip bırakıp gitmiş ve ürünü teslim ederken "ben" kişinin evi mi deyip ne T.C. Kimlik istemiş ne de imza istemiş. Monitörü kapının önüne bırakıp gitti annem de kendisi açmamış. Beni beklemiş ben de ne olur ne olmaz diye kutuyu açmadan önce video kaydı aldım. Tabii eve akşama doğru geldim. Kutuyu açarken iç panelin kırık olduğunu gördüm ve hemen iade talebi başlattım ama o gün iade edemedim. Erken kapatmışlar, pazartesiye kaldı ve pazartesi gittiğim de aradan 1 gün geçmiş hasar tespit tutanağı veremem dediler. Orada çalışan bir arkadaş ile konuştum ve durum tespit tutanağı verdiler tabii bu tutanağı almam 1 ay sürdü. Satıcıya iade ettim ve bana hasar tespit tutanağının olması gerektiğini söylediler. Ben de vermiyorlar dedim, o zaman AI'de yapamazsınız dediler. Benim ne yapmam gerek? İlk defa başıma böyle bir şey geliyor. Elimde kutu açılış videosu var ama iade edemiyorum. Satıcı yurt içi kargo müdürlüğüne o şubeyi şikayet edin dedi. Adım adım ne yapmam gerek söyleyebilir misiniz?

Anladığım kadarı ile işi yokuşa sürmüşler. Siz direk tüketici hakem heyetine elinizdeki video ile baş vurun. Hatta elinizden geliyorsa yurt içi kargoyu da dava edin.

Normalde sıfır alınan bir üründen hiçbir sebep olmasa bile 14 gün cayma hakkınız var. Keşke 14 gün içinde iade etseydiniz. Bundan sonrasını büyük ihtimal tüketici hakem heyeti ile çözülecek gibi.

Trendyol'dan satın aldığım monitörün iç paneli kırık geldi. Ürün cumartesi günü geldi ben çalışıyordum. Kargoyu annem aldı ve kapıda kontrol etmek istemiş ama yurt içi kargo çalışanı kurye arkadaş kapı da kargo kontrolü yaptırmıyoruz deyip bırakıp gitmiş ve ürünü teslim ederken "ben" kişinin evi mi deyip ne T.C. Kimlik istemiş ne de imza istemiş. Monitörü kapının önüne bırakıp gitti annem de kendisi açmamış. Beni beklemiş ben de ne olur ne olmaz diye kutuyu açmadan önce video kaydı aldım. Tabii eve akşama doğru geldim. Kutuyu açarken iç panelin kırık olduğunu gördüm ve hemen iade talebi başlattım ama o gün iade edemedim. Erken kapatmışlar, pazartesiye kaldı ve pazartesi gittiğim de aradan 1 gün geçmiş hasar tespit tutanağı veremem dediler. Orada çalışan bir arkadaş ile konuştum ve durum tespit tutanağı verdiler tabii bu tutanağı almam 1 ay sürdü. Satıcıya iade ettim ve bana hasar tespit tutanağının olması gerektiğini söylediler. Ben de vermiyorlar dedim, o zaman AI'de yapamazsınız dediler. Benim ne yapmam gerek? İlk defa başıma böyle bir şey geliyor. Elimde kutu açılış videosu var ama iade edemiyorum. Satıcı yurt içi kargo müdürlüğüne o şubeyi şikayet edin dedi. Adım adım ne yapmam gerek söyleyebilir misiniz?

Tüketici hakem heyetine şikkayet et direk. Kargo kuryeleri genelde sorumluluk almak istemediği için kargoyu teslim edip hızlıca kaçıyor ancak prosedürde hasar tespit tutanağı vermeleri gerek.

Kargo firimaları tazminat ödemek istemediği için bu tip çakallıklar yapıyorlar monitör gibi şeyleri gidip kendiniz yerinden alın eve getirin mümkünse orada test edin ondan sonra parasını ödeyin ve asla internet üzerinden çok pahalı donanım parçaları almayın çünkü hasar görüyor uğraşır durursunuz.

N11, Trendyol, Gittigidiyor, Hepsiburadadan alışveriş yapmanızıda önermiyorum orada ki çoğu satıcı müşteriyi mağdur etmek için türlü türlü çakallıklar ile iş yapıyorlar şayet siz sesinizi sosyal medyada duyurmadığınız sürece bu N11, Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor gibi şirketlerin insan kaynakları, pazarlama ve satış operasyonları birimleri kılını dahi kıpırdatmıyor. Anca ekşi sözlük gibi bir yerde başlık açacaksınız insanlar topluca destek verecek öyle sizi arıyorlar.

Kargocular sorumluluktan kurtulmak için gidip bakkala sucuya felanda teslim ediyor pederin geçen aylarda aldığı kıyafetler kaybolmuştu başkası almış Allahtan bulundu. Kıyafetlerde bunlar oluyorsa donanım parçalarında hele ki şu an ki kurda neler neler olur...

15 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkınız var. Zorlayarak iade edin. Gene kabul etmezlerse THH'ye gidin.
Koşulsuz iade hakkından yararlanabilmeniz için ürünü hasarsız geri göndermeniz gerekir. Satıcı firmanın değil kargonun suçu hasarlı ulaşması bu anlatılan durum.

Teslim alırken dış kutusu hasarlı olan hiçbir siparişi teslim almayın kesinlikle. Yada tutanak tutulması konusunda ısrar edin.

Geri
Yukarı