Trendyol'dan alınan DualSense gamepad ürünü kozmetik kusurlu geldi

FurkanErol45

Hectopat
Kardeşim için Trendyol sitesi üzerinden bir adet siyah DualSense satın almıştım fakat ürünün arka tarafında çizikler var, bana 2. el bir ürün gönderilmiş gibi geldi.

DualSense'lerde güncel ve eski olmak üzere 2 adet sürüm olduğunu biliyorum, güncel olan daha dayanıklı ve eski modellere göre farklı yay mekanizmasına sahip. Satıcıya bu ürünü satın almadan önce özellikle sormuştum, ürünün güncel olup olmadığını ve bana en güncel çıkan versiyon olduğunu söylemişti. Ürün geldiğinde kontrol ettim ve Malezya için üretilmiş eski model bir gamepad, ayrıca R2 triggerı his olarak garip hissettiriyor.

İade için Trendyol'a ulaştığımda ürünün paketini açtığım için artık 2. el statüsüne düştüğünü sürecin uzayabileceğini söylediler.

Satıcı bu kadar yanlış bilgi verdikten sonra iademin kabul olmaması gibi bir ihtimal var mı? Benzer sorun yaşayanlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.

Sonuçta özellikle sıfır durumda, açılmamış ve güncel sürüm bir gamepad istediğimi satıcıya özellikle belirtmiştim kendisinin söylediği her şey yalan çıktı.

Kendisine soru ilettiğimde de alakasız saçma sapan cevaplar veriyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-12-30 at 23.41.55_a18161e9.jpg
    WhatsApp Image 2023-12-30 at 23.41.55_a18161e9.jpg
    106,9 KB · Görüntüleme: 51
  • WhatsApp Image 2023-12-30 at 13.50.14_d651a6e1.jpg
    WhatsApp Image 2023-12-30 at 13.50.14_d651a6e1.jpg
    122,1 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
14 gün geçmediyse kolay iade oluştur ben aynı Hepsiburada'dan aldığım RAM kullandığım anakart uyumsuz cıktı kolay iade ile geri günderip paramı aldım.

Gecmıs olsun. Keske Amazon'dan alsaydın. Trendyol'dan elektronık urun alınmayacagına daır olan ınancımın uzerıne bır basamak daha eklendı.

Umarım ıade kabul ederler.

14 gün geçmediyse kolay iade oluştur ben aynı Hepsiburada'dan aldığım RAM kullandığım anakart uyumsuz cıktı kolay iade ile geri günderip paramı aldım.
14 Günü geçmedi fakat ürünü açmış olduğum için kolay iade talebimin kabul olmayacağını, ürünün analiz edilmesi gerektiği söylendi.

Zaten ürünü açtığım gibi durumu fark edip kutusuna geri koydum konsola bağlamadım bile.

Gecmıs olsun. Keske Amazon'dan alsaydın. Trendyol'dan elektronık urun alınmayacagına daır olan ınancımın uzerıne bır basamak daha eklendı.

Umarım ıade kabul ederler.
Fiyat farkından dolayı trendyola yöneldim fakat şimdiki aklım olsa kesinlikle amazondan alırdım.

Ürünün kutusunu açarken video da çektim aslında elimde her türlü kanıt var fakat hem trendyol hem de satıcı asla güven vermiyor.

14 Günü geçmedi fakat ürünü açmış olduğum için kolay iade talebimin kabul olmayacağını, ürünün analiz edilmesi gerektiği söylendi.

Zaten ürünü açtığım gibi durumu fark edip kutusuna geri koydum konsola bağlamadım bile.

Fiyat farkından dolayı Trendyol'a yöneldim fakat şimdiki aklım olsa kesinlikle Amazon'dan alırdım.

Ürünün kutusunu açarken video da çektim aslında elimde her türlü kanıt var fakat hem Trendyol hem de satıcı asla güven vermiyor.

Hocam olayın 14 gün ile alakası yok. Size kusurlu bir ürün yolladılarsa Garanti Mevzuatındaki haklarınız mevcut.

İlk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplarda tüketici istediği seçimlik hakkını kullanabilir.

İade talebi açın, kabul etmezlerse THH'ye başvurabilirsiniz.

Geri
Yukarı