Trendyol'dan alınan laptop geri iade edilebilir mi?

mailpates

Decapat
Daha fazla  
Geçen hafta laptop aldım, ancak kalitesi hoşuma gitmedi iade ettim ancak iade az önce kabul edilmedi. Trendyol destek ile görüştüm, yetkili servisten iade edilebilir raporu alınması gerekiyormuş, doğru mudur bu? 15 günlük cayma hakkı ne işi yarıyor o zaman?

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nde, 23 Ağustos 2022 tarihinde yapılan düzenlemeyle, internet üzerinden yapılan alışverişlerde tüketiciye teslimi yapılmış olan cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarlara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kaldırıldı.

Ocak 2023’ten 2024'ten itibaren aktif galiba bu düzenleme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 2024 de yürürlüğe girecek daha gelmedi haberin içeriğini okusaydınız keşke.

Mesafeli sözleşmeler yönetmeliği'nde, 23 Ağustos 2022 tarihinde yapılan düzenlemeyle, internet üzerinden yapılan alışverişlerde tüketiciye teslimi yapılmış olan cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarlara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kaldırıldı.

Ocak 2023'ten beri aktif galiba bu düzenleme.

Hocam 2024 de yürürlüğe girecek daha gelmedi haberin içeriğini okusaydınız keşke.
Haklısınız, aklımda 2023 diye kalmış, tekrar okumamıştım.

2. el oldu ürün, iade belgesi alman gerekiyor dedi.
Düzgün bir satıcıdan almadıysanız böyle uğraştırıyorlar adamı, mecbur hakem heyetine gideceksiniz ısrar ederlerse.

İade belgesi almayı denemek istiyorum ama HP ile nasıl iletişime geçeceğim bilmiyorum tam.

Yok GpnTeknoloji diye bir satıcı.
İade belgesi almaktan kast ettikleri garanti kapsamında teknik servise göndermek. Eğer üründe bir arıza saptanırsa “İade değişimi uygundur” belgesi veriyorlar. Ama sizin durumunuzda “cihazda arıza yoktur” diyip geçecekler, böyle durumlarda iade belgesi vermiyor teknik servis bildiğim kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı