Trendyol'dan e-yooso klavye aldım!

Dostum aynısını almayı düşünüyorum ne dersin alayım mı ?

Aslında Z11t modelini beğenmiştim ama sonda fikir değiştirip Z686 satın aldım. Merak ettiğiniz soru olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

- Yönü olarak şu an sadece İngilizce tuş yapısı görünüyor.
Artı olarak eski klavyemden daha sempatik ve kaliteli duruyor(eskisi vooka)
+ Kutu içinden 2 tane sökme aparatı 5 tane yedek red Switch ve 2 tane farklı renkte tuş çıktı.
Bu klavye şarjlı mı? Kablosu neden öyle?

Klavyeyi Türkçe olarak ayarlayınca Shift tusunun soluna < > geliyor mu?

Bu dizilimle ilgili diye biliyorum. Bunun yerine alt gr ile ESC'nin altındaki tuşu ve 1'i kullanmaya alışmak daha mantıklı gibi duruyor. Web geliştiriciliği ile uğraşırken klavye değişikliğinde çok zorlanmıştım. Şimdi alıştım her klavyede aynı şekilde < > kullanıyorum. Klavyedeki en gereksiz tuş gibi geliyor şimdi :D. Tabii oyunlar macro vs. için kullanıyorsanız işe yarabilir.

Bu dizilimle ilgili diye biliyorum. Bunun yerine alt gr ile ESC'nin altındaki tuşu ve 1'i kullanmaya alışmak daha mantıklı gibi duruyor. Web geliştiriciliği ile uğraşırken klavye değişikliğinde çok zorlanmıştım. Şimdi alıştım her klavyede aynı şekilde < > kullanıyorum. Klavyedeki en gereksiz tuş gibi geliyor şimdi :D. Tabii oyunlar macro vs. için kullanıyorsanız işe yarabilir.
Valla hocam aynı klavyeden bende aldım bi tek sag ustteki del tusunun altındaki tus < küçüktür yapıyor yanılmıyorsam baska türlü ne kadar tus denediysem olmadı takıp kullandım ekstra bir ayar yapmadım turkce tuslar olması gerektiği yerde calısıyor ama tusların ustundekı cogu simge calısmıyor @ harfi icin yine alt +q yapıyorum klavyede yanılmıyorsam f1 tusunun ustunde gösteriyor halbuki @darkan driveri var mı ayrıca bir iki tane kurdum görmüyor cihazı disconnect diyor switchler red aldıysanız hauno dur benimki öyle en azından

Bir gün benimde pahalı ve iyi bir klavyem olacak. Yavaş yavaş ölmeye başlayan Rampage klavyemden kurtulup, daha iyi klavyelere yönelicem. Bir gün.

Geri
Yukarı