Trendyol'dan LED ışık alınır mı ve çipli mi?

lVoLBieXl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uygun masayı dekorasyonu için LED arıyorum böyle bir şey buldum. Birkaç yerde gördüm çipli alın yoksa sıkıntı çıkarır falan bu çipli mi acaba çipli olmasının artısı ne? Çipli değilse aynı fiyata RGB LED(çipli) var mıdır? Teşekkürler.

Bunun 3 çipli olması imkansız kaldı ki satıcı üç çip falan yazmamış. 3 çipli olması daha iyi olduğu anlamına gelir.

hocam o çip meselesi ne çok önemli bir şey mi? Pek bütçem yok süs için oda güzel görünsün diye alacağım zaten.
Uzun ömürlülük açısından önemli. Ama gel gelelim o attığınız linkteki gibi bir sürü ürün var satılan ve alanların çoğu da memnun. Heves almak için uygun bir ürün bence.

Uzun ömürlülük açısından önemli. Ama gel gelelim o attığınız linkteki gibi bir sürü ürün var satılan ve alanların çoğu da memnun. Heves almak için uygun bir ürün bence.
aynen hocam biraz heves ve oda güzel görünsün diye alacağım ama rgb istiyorum bu gösterdiğim rgb mi?

Bunun 3 çipli olması imkansız kaldı ki satıcı üç çip falan yazmamış. 3 çipli olması daha iyi olduğu anlamına gelir.
Eğer bir led farklı renklerde yanıyorsa en dandiği bile olsa 3 çiplidir. Çünkü bu renkleri karıştırıp diğer renkleri elde ediyorlar. Tek çipli olan tek renk yanar.

Tavsiyem bunu alın kendim kullanıyorum 44 tuşlu kumandası sayesinde kumandada olmayan renkleri elde edebiliyorsunuz. Parlaklığı bayağı iyi, odayı komple aydınlatır. 5 metre olsa bile 44 tuşlu olsun.

Eğer bir led farklı renklerde yanıyorsa en dandiği bile olsa 3 çiplidir. Çünkü bu renkleri karıştırıp diğer renkleri elde ediyorlar. Tek çipli olan tek renk yanar.

Tavsiyem bunu alın kendim kullanıyorum 44 tuşlu kumandası sayesinde kumandada olmayan renkleri elde edebiliyorsunuz. Parlaklığı bayağı iyi, odayı komple aydınlatır. 5 metre olsa bile 44 tuşlu olsun.
hocam bütçe olsa alırım ama o kadar bütçem yok 50 tl civarı bir şey arıyorum bildiğiniz var mı 50 tl ye çipli ve rgb?

Attığınız linktekini alın o zaman. Zaten bunlar Çin'den alınıyor tüm ledler aynı sayılır. En ucuz 44 tuşlu olan 85 TL'ymiş.

Bir yuvarlak içinde 3 çip varsa üç çipli oluyor doğal olarak. Ucuz olanlarda ise tek çip oluyor. Ben böyle biliyorum.

Bir yuvarlak içinde 3 çip varsa üç çipli oluyor doğal olarak. Ucuz olanlarda ise tek çip oluyor. Ben böyle biliyorum.
Sizin bildiğiniz direnç olabilir hocam. Siyah olanlar normalde her 5 CM'de 3 tane bulunuyor bazıları fiyattan kısıp 1 direnç koyuyor o direnç bozulunca orada bulunan 3 led yanmıyor. Renkli olupta tek çipli olmasının imkanı yok.

1623444899588.png

Yeni konular

Geri
Yukarı