Trident tuşlu telefondan sökülen anakarta yazılım yüklenir mi?

SF martinez

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Eski tuşlu bir Trident telefonu kurcaladım ve içinde işe yarar bir şeyler var mı baktım. İşlemci falan var içinde. Asıl mevzu şu ki acaba bir yerlerini lehimleyip falan bilgisayara bağlayıp yazılımını değiştirebilir miyim? Ne bileyim, Raspberry benzeri bir proje oluşturabilir miyim? Hafıza kartı girişi var bu arada. Sonradan bir LCD ekran falan bağlayıp bir şeyler yapılabilir mi?

Hiç bu konuda bilgi bilmeyen birisi olarak konuşuyorum:
Sanırsam o telefonun işlemcisi atari (bi tane ekranlı dikdörtgen bi cihaz vardı adı bu muydu bilemeyeceğim) işlemcileriyle aynı kodları uygulayabilecek kapasiteye sahip, uygun kabloları bulursanız neden olmasın?

Sormamın sebebi şu flipper Zero da eski tamagotchi oyuncaklarının temeliyle oluşturulan bir cihaz. Bu yüzden onlar değiştirilebildiği için bunun da değiştirilebileceğini düşünüyorum.
Çinli eski üreticiler ismi bilinmeyen yongalar kullandığı için öyle dedim.

Eğer Nokia 3310 ve türevleri olsaydı sim kart yuvasından yazılım atabilirsiniz, detaylı bilgi için reddit tarafına bakın.

@SF martinez
images.jpeg

Merhaba. Eski tuşlu bir Trident telefonu kurcaladım ve içinde işe yarar bir şeyler var mı baktım. İşlemci falan var içinde. Asıl mevzu şu ki acaba bir yerlerini lehimleyip falan bilgisayara bağlayıp yazılımını değiştirebilir miyim? Ne bileyim, Raspberry benzeri bir proje oluşturabilir miyim? Hafıza kartı girişi var bu arada. Sonradan bir LCD ekran falan bağlayıp bir şeyler yapılabilir mi?
Telefonun modeli neydi hocam?

Geri
Yukarı