Trident Z Neo 3666MHz OC yapılır mı?

Yagi21

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yeni sistem topladım.
R9 5900X.
B550-A GAMING.
Tridentz Neo 32 GB 3666MHz.
ID cooling zoomflow 240 sıvı soğutucu.
1TB 970 Samsung M.2
2TB baracuda HDD.
Ekran kartı almayı bekliyorum 3080 bulabilirsem inşallah şindilik eski bir anakartla sadece görüntü alıyorum.
Sorum şu RAM'lar 3666MHz ama ayarlardan 4000MHz seçtiğimde herhangi bir sorun olmadan sistem açıldı. Voltaj ayarı falan yapmadım, sizce bir sorun olur mu? Ya da yapmam gereken ayarlar var mı?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    138,8 KB · Görüntüleme: 64
  • image.jpg
    image.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 73
R9 5900X.
B550-A GAMING.
1TB 970 Samsung M.2
2TB baracuda HDD.
Ekran kartı almayı bekliyorum 3080 bulabilirsem inşallah şindilik eski bir anakartla sadece görüntü alıyorum.
Sorum şu RAM'lar 3666MHz ama ayarlardan 4000MHz seçtiğimde herhangi bir sorun olmadan sistem açıldı. Voltaj ayarı falan yapmadım, sizce bir sorun olur mu? Ya da yapmam gereken ayarlar var mı?
Hocam o ekran kartı ne?:D

OC Bence gerekmedikçe yapılmamalı.

Hocam o ekran kartı resmen komedi gibi sistemde :D, Stok sıkıntısı bizi ne hallere soktu :), Bende aynı durumdayım.

Hocam o ekran kartı ne?:D
OEM RX 460 modeline benziyor.
R9 5900X.
B550-A GAMING.
1TB 970 Samsung M.2
2TB baracuda HDD.
Çalışıyorsa bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Hocam çalıştıysa sorun olacağını sanmıyorum işlemciniz buna müsait, ileride tepki verir bilemiyorum ancak sorun olmayacaktır. Hocam sisteminizin sadeliğine ve renk seçimlerinize hayran kaldım nazarlardan sakınsın.

Konuyla biraz alakasiz ozur dilerim fakat islemci sogutucusu ile ilgili dusuncelerinizi ilerleyen zamanlar icerisinde paylasmayi dusunur musunuz acaba?

Muhtemelen görüntü almak için GT 710 falan takılı.
Valla baktımda unuttum 😁
Sorun olmaz hocam, fazladan 300MHz göz çıkarmaz 😁

Bu arada sistem canavar olmuş, oraya ROG white ekran kartı veya Vision OC serisi bir kart yakışır.
Biraz hayal gibi bu piyasada 😁
Hiçbiyerde yok vatan vision modelini 16 büne koymuş.
Konuyla biraz alakasiz ozur dilerim fakat islemci sogutucusu ile ilgili dusuncelerinizi ilerleyen zamanlar icerisinde paylasmayi dusunur musunuz acaba?
Tabiki yaprım
İlk izlenim olarak prime95 testi yaptım yarım saatte 67 derece gördüm.
OC Bence gerekmedikçe yapılmamalı.

Hocam o ekran kartı resmen komedi gibi sistemde :D, Stok sıkıntısı bizi ne hallere soktu :), Bende aynı durumdayım.
Daha çok bekliyicez gibi

Geri
Yukarı