Trident Z RGB 16 GB 3600 XMP sorunu

Jordan Belfort

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Merhabalar,

Elimizde bir RAM mevcut linki paylaşıyorum altta.

MSI X570 Tomahawk kullanılıyor sistemde. XMP profili 1 ya da 2 aktif edilince açıldıktan kısa bir süre sonra donmalar vs oluyor.

XMP profili seçilip MHz 3400 seçince sorun yok, çalışıyor. 3600 yapınca gidiyor. Manuel OC yaptık,
Ayarlanan CL değeri 18, 19-20-20-40 1.35V bu test edilmiş olan değerler ile denedik, sorun devam.

Yapılan ayarlarda öneriniz ya da hatalı yapılan nokta var mı? 3600E sabitlemeyi istiyoruz.

Teşekkürler.

Bende de Asus TUF X570-plus anakartta sorun vardı. Sizin yaptıklarınızı denedim. Herhangi bir şekilde XMP veya manuel hız arttırma ile stabil çalışmıyordu. Memtest86 testinde de sorun yoktu. Meğerse Asus kaynaklıymış. Son çıkan BIOS güncellemesi çözmüştü. Siz de deneyin olmazsa memtest86 çalıştırın o da olmazsa servise gönderin.

Bios updateleyin.

Bende de Asus TUF X570-plus anakartta sorun vardı. Sizin yaptıklarınızı denedim. Herhangi bir şekilde XMP veya manuel hız arttırma ile stabil çalışmıyordu. Memtest86 testinde de sorun yoktu. Meğerse Asus kaynaklıymış. Son çıkan BIOS güncellemesi çözmüştü. Siz de deneyin olmazsa memtest86 çalıştırın o da olmazsa servise gönderin.

Hocam yeni gelecek surumu bekleyin.
Su an sunu fark ettim,

Mevcut anakartin bios versiyonu 7C84v13
En guncel gozuken ama BETA diye belirtilen bir versiyon var. 7C84v141(Beta version)

Bu versiyona yukseltmelimiyiz sizce? Beta yaziyor olmasi beni gerdi :)
Kimsenin fikri yok mu beta bios ile alakali :)

Son düzenleme:
Su an sunu fark ettim,

Mevcut anakartin BIOS versiyonu 7C84V13.
En guncel gozuken ama beta diye belirtilen bir versiyon var. 7C84V141(beta version)

Bu versiyona yukseltmeli miyiz sizce? Beta yaziyor olmasi beni gerdi :)
kimsenin fikri yok mu beta BIOS ile alakali :)

Hoccam. Ben ilk taktığımda 2x16LIĞI 2x8 yerine PC açılmadı XMP'de bile. Bootlamadı. 2133E PC otomatik çekip açtı. Araştırdım BIOS Update gerekiyormuş 1000VERSIoyondu. 2606 mı ne çıkmış onu indirdim XMP ile kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı