Trigonometriyi Gerçek Hayatta Nasıl Kullanabilirim ?

clida

Hectopat
Yer
Yakın batı
Geç kaldığımın farkındayım ama matematiği sevmeyi geç öğrendim. Hedefim Bilgisayar Mühendisliği okumak ve Yapay Zeka gibi alanlarda çalışmak bu yüzden matematikle sürekli içli dışlı olacağımın farkındayım. Bu yüzden matematik konularını daha iyi kavrayabilmek için hayatımda bire bir kullanıp uygulamak istiyorum, trigonometriyi gerçek hayatta nasıl kullanabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçek hayatta sadece basit matematik işine yarar onun harici özel bir meslekte yararsa yarar muhtemelen. Sanırım henüz orta okuldasın (trigonometri dediğin için), bu yaşlarda matematiğin teorisini kavramak çok işine yarayabilir. Lise de daha da çalışıp veya kafa yorup olimpiyatlara katılabilirsin. İlerde logaritma, limit, türev, integral görünce daha da çok hoşuna gidecektir.

Matematikle daha çok içli dışlı olmak istiyorsan zor hali daha eğlenceli, daha tatmin edici ve daha güzel. Henüz orta okuldaysan kitaplar sana ağır gelebilir ama bu videolardan sıfırdan başlayarak ve etrafında iyi bir matematik hocası varsa ondan destek alarak çok ileri götürebilirsin ve emin ol çok mutlu eder seni bu çaba.

Videolar:
Pisagor Matematik Evi (Bu oynatma listesindeki ilk 6 video hariç hepsini izlemelisin bence. Tabii ki izlemek istersen diğerleri de güzel videolar)

Fuat Serkan Orhan (Açıkçası bunun tamamını izlemedim ama izlediği kadarıyla fena değildi.)

Bunun haricinde sen de araştırıp bulabilirsin başka güzel videolar ama gidip de "Türev Yapamayanlara 3 Taktik" tarzı videolar izleme sevmezsin zaten :D.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı