TRIM ve UASP destekli 2.5 inç SSD kutusu önerisi

Veronicaa

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo
Merhaba. Konu başlığında belirttiğim üzere özellikle TRIM destekli bir USB hdd/ssd kutusu arıyorum. Dizüstü bilgisayarımda sadece 1 adet SATA girişi olması sebebiyle SSD'mi yükseltmek için 1TB Samsung 870 EVO satın aldım. İçerisindeki 500GB 860 EVO'yu çıkardıktan sonra harici olarak kullanmak istiyorum. Standart HDD kutuları genelde sadece uasp destekliyor bana TRIM veya da muadili olarak unmap destekli bir USB HDD kutusu lazım. Bir model buldum ama destek sağladığından emin olmak istiyorum çünkü yurt dışından geliyor.
Ürün açıklamalarında desteklediği yazıyor ama çipini (asm235cm) Google'da aratıp baktığımda kendi sitesinde TRIM ibaresine rastlayamadım, sadece uasp vardı.

Uzun lafın kısası bana gerçek manada TRIM desteği sağlayan ve güzelim Samsung SSD'nin ömrünü kısaltmayacak bir HDD kutusu lazım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Konuya cevap gelmedi ama sağlık olsun.
Ugreen'in yukarıda attığımdan başka bir modelini sipariş etmiştim bugün teslim aldım. Chipseti aynı sadece tasarımsal farklar var. Detaylı inceleme fırsatım olmadı çünkü sınavlarım var ama eve gidince detaylı inceleme yapacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı