Triple Boot yapılır mı?

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün Windows 10 kurulu bilgisayarıma Windows 7 kurdum. Bir de yanına Linux kurmak istiyorum. Triple Boot mümkün mü? Eğer oluyorsa bilgisayarı çok zorlar mı? Ve Linux'ta mavi ekran yerine ne var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir arkadaşım format diye silmeden üzerine kurup kurup duruyordu. 2 tane Windows 7 ve 1 tane Windows 10 işletim sistemini görmüştüm seçim ekranında. Sürücü sorunu olmadığı sürece sıkıntı çıkarmaması lazım.
Mavi ekran hatası her ne kadar Windows ile özdeşleştirilse de bu sorun bazen donanımsal olabiliyor. Bu bağlamda sisteminizde donanımsal bir hata varsa o sisteme Linux da macOS da kursanız hata almaya devam edeceksiniz. Sadece hatanın türü değişecek. Mavi ekran yerine Kernel Panic hatası alacaksınız.

Bir arkadaşım format diye silmeden üzerine kurup kurup duruyordu. 2 tane Windows 7 ve 1 tane Windows 10 işletim sistemini görmüştüm seçim ekranında. Sürücü sorunu olmadığı sürece sıkıntı çıkarmaması lazım.

RAM'lerimde sorun var da değiştirme imkanım yok o yüzden merak ettim.

Dualboot eğer tüm işletim sistemlerinin boot bölümünü tek sürücüye koymak oluyorsa, triple hakkında konuşmam zor. Ama eğer her işletim sisteminin boot bölümü, kurulu olduğu diskte kurulu olsa bile dualboot sayılırsa, neredeyse sonsuza kadar kurabilirsiniz.

Dualboot eğer tüm işletim sistemlerinin boot bölümü tek sürücüye koymak oluyorsa, triple hakkında konuşmam zor. Ama eğer her işletim sisteminin boot bölümü, kurulu olduğu diskte kurulu olsa bile dualboot sayılırsa, neredeyse sonsuza kadar kurabilirsiniz.
Şuan ikisi farklı sürücülerde Linux'u da farklı bir sürücüye kuracağım.

Geri
Yukarı