Triplex villadan gelir elde edilir mi?

unwanted

Picopat
Daha fazla  
Şimdi oteller bölgesinde triplex villamız yapılıyor. Villanın 150- 200 metre karşısı sahil boyunca sayamayacağınız kadar 5 yıldızlı otellerle dolu ve lokasyon olarak aşırı canlı mekanlari dükkanlari alışveriş yerleri yani yazın Full turist.

Bu evden yazın bir gelir elde edilir mi? Nasıl yapılır? Lüks sitede havuzlu spor salonlu bir villa, yani kiracıya verip uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sezonluk veya günlük kiraya verebilirsiniz ama kolay iş değildir. Adamlar gelir evin anasını ağlatır sonra uğraşırsınız.

Kiracıya vermeden gelir elde etmeyi nasıl planlıyorsunuz?

Kiracıyla uğraşmak istemiyorum derseniz başka. Bir emlakçıya vs. verirsiniz belirli miktar komisyon karşılığında gelir elde edebilirsiniz.
Veya Airbnb gibi uygulamara koyabilirsiniz fakat yine uğraşmak zorunda olursunuz.

Kiracıya vermeden gelir elde etmeyi nasıl planlıyorsunuz?

Kiracıyla uğraşmak istemiyorum derseniz başka. Bir emlakçıya vs. verirsiniz belirli miktar komisyon karşılığında gelir elde edebilirsiniz.
Veya Airbnb gibi uygulamara koyabilirsiniz fakat yine uğraşmak zorunda olursunuz.

Yani kiracı derken uzun vadeli kiracı. Hem %25 gibi saçma bir olay var hem de görmemiş gibi eve sünüp kalıyorlar bunlarla uğraşmak istemiyorum.

Günlük haftalık aylık gibi kısa vadeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi oteller bölgesinde triplex villamız yapılıyor. Villanın 150- 200 metre karşısı sahil boyunca sayamayacağınız kadar 5 yıldızlı otellerle dolu ve lokasyon olarak aşırı canlı mekanlari dükkanlari alışveriş yerleri yani yazın Full turist.

Bu evden yazın bir gelir elde edilir mi? Nasıl yapılır? Lüks sitede havuzlu spor salonlu bir villa, yani kiracıya verip uğraşmak istemiyorum.
Filmcilere kirala reis

Turizim Amaçlı Konut belgesi alırsan günübirlik kiraya veya reklam çekimi vb. işler için kiraya verebilirsin. Bu belgeyi almadan ofis vb. dışında (onlar için belediyeden işyeri ruhsatı çıkarman gerekiyor atık su vergisi vb yerine elden bir ödeme yapılıyor belediyeden belediyeye değişir) herhangi bir faaliyette bulunamazsın. Ancak reklam klip vb. çekimler için o evde ve evin etrafında faaliyet gösterileceğini ilgili valiliğe bildirmen ve yazılı onay alman gerekiyor. Aynı zamanda işin vergi kısmı var yılda bir gelir beyannamesi hazırlayıp vererek vergini ödemelisin. Ve tüm bunları yeni yönetmeliklere göre sadece tapu sahibi yapabiliyor. Vekaletle vb. de yapılamıyor.

Geri
Yukarı