Triss mi Yennefer mi?

Flester

Centipat
Daha fazla  
Bence Yennefer. Zeki, alımlı ve koruyucu. Gerektiği zaman yalan söyleyebilir veya seni riske atmamak için bildiği şeyleri söylemeyebilir. Ciri ve senin için canını verebilir. Ciri'yi taht oyunlarda öne çıkarabilmek için ve Ciri'yi wild hunt olaylarında bulabilmek için nilfgard ile iş birliği yapmıştır.

Triss'i neden sevmiyorum. Çünkü Triss bildiğin pick me girl ya ablam bir git. Tamam iyi niyetlisin ama ne kıvrak zekalısın ne de Yennefer gibi felsefe ve prikoloji konuşabiliriz senle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar için konuşursam Triss. Üçüncü oyundan önceki iki oyunun tamamı Triss ile ilgiliydi. İki oyun boyunca bir sürü yaşanmışlık birikiyor. Bunların üstüne Yennefer çok geç geliyor. Üçüncü oyun boyunca ise yeteri kadar onu göremiyoruz veya yakınlaşabildiğimizi düşünmüyorum. Karakter olarak zaten Triss'e kıyasla daha soğuk görünüyor. Birde üstüne üstlük üçüncü oyun sırasında Geralt ile Yennefer'in kişisel bir görevi var. Orada bir cini aramamız gerekiyor. Görevin sonucunda Geralt ile Yennefer'in uzun yıllar boyunca neden sürekli bir arada kaldıklarını ve birbirlerine olan hislerin gerçek olup olmadığını çok net bir şekilde açıklığa kavuşuyor. Oyunlarda bir sıralama yaparsam Triss'i öncelikle tercih ederim ama ardından Yennefer ve son olarak belki Shani. Aslında Shani'yi Yennefer'in önüne koyabilirdim ama çok silik bir karakter olduğunu düşünüyorum. İlk oyunda da çok küçük bir rolü vardı sonra ikinci oyunda hiç görünmedi ve DLC olarak üçüncü oyuna eklendi. Hem güzellik açısından Yennefer kadar iyi de görünmüyor.

Oyunlar için konuşursam Triss. Üçüncü oyundan önceki iki oyunun tamamı Triss ile ilgiliydi. İki oyun boyunca bir sürü yaşanmışlık birikiyor. Bunların üstüne Yennefer çok geç geliyor. Üçüncü oyun boyunca ise yeteri kadar onu göremiyoruz veya yakınlaşabildiğimizi düşünmüyorum.
Oyun bazında konuştuğumuzda haklısınız. Ben CDPR'nin Yennefer'a bir rakip çıkartabilmesi için Triss'i bu kadar öne çıkarıp Yen'i arka plana attığını düşünüyorum. Kitaplara baktığımızda Triss, Geralt ile olan ilişkisi konusunda Yennefer'a rakip bile değil çünkü. Hatta kitaplarda Yennefer 3 ana karakterden biriyken Triss ilk 10'a zar zor girer.
Karakter olarak zaten Triss'e kıyasla daha soğuk görünüyor.
Yennefer hislerini Triss gibi dışa vuran biri değil çünkü. Triss'e kıyasla daha onurlu, gururlu bir karakter.
Birde üstüne üstlük üçüncü oyun sırasında Geralt ile Yennefer'in kişisel bir görevi var. Orada bir cini aramamız gerekiyor. Görevin sonucunda Geralt ile Yennefer'in uzun yıllar boyunca neden sürekli bir arada kaldıklarını ve birbirlerine olan hislerin gerçek olup olmadığını çok net bir şekilde açıklığa kavuşuyor.
Görevin sonunda Yennefer ve Geralt'ın ilişkisinin cin ile pek bir ilgisinin olmadığı anlaşılıyor çünkü Yennefer'ın hisleri değişmiyor.

Bence Yennefer. Zeki, alımlı ve koruyucu. Gerektiği zaman yalan söyleyebilir veya seni riske atmamak için bildiği şeyleri söylemeyebilir. Ciri ve senin için canını verebilir. Ciri'yi taht oyunlarda öne çıkarabilmek için ve Ciri'yi wild hunt olaylarında bulabilmek için nilfgard ile iş birliği yapmıştır.

Triss'i neden sevmiyorum. Çünkü Triss bildiğin pick me girl ya ablam bir git. Tamam iyi niyetlisin ama ne kıvrak zekalısın ne de Yennefer gibi felsefe ve prikoloji konuşabiliriz senle.
Yennefer daha oturaklı davranıyor fakat Triss daha cilveli ve çocuksu. Benim tercihim yine de Triss oldu her bitirdiğimde.

O Yennefer'in yorumu. Asıl karar oyuncuya bağlı.
Karar zaten oyuncuya bağlı. 2 ilişki arasında seçim yaptırabilmek için seçim şansı vermişler ama canon olarak Yen sevdiği için Geralt da seviyor denilebilir.
Eğer sizin dediğiniz gibi Geralt ve Yennefer'ı bağlayan tek şey cin olsaydı Yennefer, cin mührü kaldırdıktan sonra Geralt hakkında bir şey hissetmezdi.
Ayrıca Witcher evreninde ''kader bağı'' diye bir şey var, kitaplarda da sıklıkla bahsedilir. Geralt, Yennefer ve Ciri kader bağıyla birbirlerine bağlılar. Mesela Ciri'nin Geralt'a sürpriz kanunuyla 2 kez bağlanmasının sebebi bu bağ.

Geri
Yukarı