Trojan bilgisayara zarar verir mi?

JSTRLX

Decapat
Daha fazla  
Selam, internette bir dosya indireceğim ama VirusTotal'de tarattığımda şu şekilde sonuç almaktayım. Yükledikten sonra çok etki eder mi acaba?

1708784559579.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Trojan virüsler zarar vermekten ziyade bilgi çalmak için virüsler. Kırılan oyunlarda ve programlarda da gözüküyor zira crack bir çeşit virüs gibi ama bazı oyun ve programların içine de ciddi trojan virüs saklıyorlar.

Bilmediğin güvenmediğim bir site ise indirme derim.

Hocam yalan söylemeyeceğim 200 saatten fazla NBA2K24 oynadım 95 overall olmama rağmen karşıma hile gelip yeniyor kolunu falan uzatıp oynuyor o derece ve bende hile açma kararı aldım.

Hocam yalan söylemeyeceğim 200 saatten fazla NBA2K24 oynadım 95 overall olmama rağmen karşıma hile gelip yeniyor kolunu falan uzatıp oynuyor o derece ve bende hile açma kararı aldım.

Yani değmez hocam zaten bu hile programlarının amacı senin hile yapman değil trojan olmaları büyük oranda içerisinde hile bile barındırmıyordur. Barındırsa bile bilgisayarınızı sıkıntıya sokmuş olacaksınız. Bunlar olmasa bile hangi oyun olursa olsun hile açmak gerçekten oyun zevkini zedeleyen bir faktör örneğin 500 saatlik eğlenceyi Max 1 saate kadar düşürür ve sizi oyundan soğutur. Siz bu hile yapanları oyun yapımcılarına veya dağıtıcılara şikayet talebinde bulunmanız en iyisi olacaktır.

Maç kazanma karşılığında verilerinizin çalınması tercihini yapacak kuş beyinli yoktur herhalde. Sadece Trojan da yoktur onun içinde. Kurduktan sonra arkadaşlık uygulaması adı altında mining yapan programlar inebilir. Kullanmayınız.

Trojan virüsler zarar vermekten ziyade bilgi çalmak için virüsler. Kırılan oyunlarda ve programlarda da gözüküyor zira crack bir çeşit virüs gibi ama bazı oyun ve programların içine de ciddi trojan virüs saklıyorlar.

Bilmediğin güvenmediğim bir site ise indirme derim.
Yalnızca bilgilerinizi çalmayabilirler. Bazı Truva Atı türlerinin kripto madencilik, dosya şifreleme(Ransomware) ve bilgisayarı çökertme gibi amacı olabilir.

Geri
Yukarı