Çözüldü Trojan emotet sildiğimden nasıl emin olabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DuhanOrhan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba şimdi bilgisayara tam 1 ay önce bulaşan trojan emetot adlı virüsten bahsedeceğim yaklaşık 5 dknizi alabilir okumak.

İlk olarak virüs bulaştığında direk ESET'i indirdim ve yaptığım büyük hata olarak kapsamlı tarama yapmak yerine standart tarama ile yetindim ondan sonra Malwarebytes indirdim ve tam tarama yaptım 53 algılama buldu ve kaldırdı sonra rahat edemedim internete virüsün RAM adını yazdığımda ilk çıkan makalede bunu silmenin gridinsoftdan daha iyi bir yolu yoktur yazıyordu ve ben hiç duymama rağmen yükledim ve o da birçok trojan ve virüs 32 sality gibi şeyler buldu ve sildi... Son olarak ESET ile tam tarama yaptım 2 tane hacktool buldu ve sildi gerçek zamanlı koruma ile de Win32\elevate.exe algıladı ve sildi ama tekrar tam tarama yaptığımda elevateyi yine algıladı ve bu sefer silemedi çok uzun olacağından onun hakkında başka bir konu açacağım... O konu hakkında kafam çok karışık.

Şimdi ESET ile kapsamlı tarama yaptığımda sadece elevateyi buluyor onun haricinde bir şey bulmuyor bir de Kaspersky ile tam tarama yapacağım sizce trojan emot silinmiş midir? Ve buna nasıl emin olabilirim? Back door dediğimiz bilgisayarı virüsler için kapı birakmış mıdır?

Çözüm
Emotet C2C sunucuları artık aktif değil. Büyük çaplı bir polis baskınıyla çökertildi.

Kaspersky ile yaratmak yeterli olacaktır.

Polis baskınını merak edenler için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Emotet C2C sunucuları artık aktif değil. Büyük çaplı bir polis baskınıyla çökertildi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Hocam bir konu daha açtımda oraya yardımcı olurmusun suan onay bekliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı