Trojan EXE dosyası çalıştırılmazsa sorun olur mu?

Alis124

Hectopat
Merhaba, sorunumu size kısaca açıklayayım. Yanlışlıkla trojan indirdim ama RAR'ın içindeydi. Sadece readme dosyasını okudum, EXE dosyasını çalıştırmadım. Zaten readme dosyasını okuyuca anladım, Windows Defender'ı kapayın diyordu. Kaspersky antivirüs kullanıyorum. Hemen virüsü bulup sildi. Bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sorunumu size kısaca açıklayayım. Yanlışlıkla trojan indirdim ama RAR'ın içindeydi. Sadece readme dosyasını okudum, exe dosyasını çalıştırmadım. Zaten readme dosyasını okuyuca anladım, Windows Defender'ı kapayın diyordu. Kaspersky antivirüs kullanıyorum. Hemen virüsü bulup sildi. Bir sıkıntı olur mu?

Çalıştırmadıysanız bir şey olmaz.

Merhaba, sorunumu size kısaca açıklayayım. Yanlışlıkla trojan indirdim ama RAR'ın içindeydi. Sadece readme dosyasını okudum, exe dosyasını çalıştırmadım. Zaten readme dosyasını okuyuca anladım, Windows Defender'ı kapayın diyordu. Kaspersky antivirüs kullanıyorum. Hemen virüsü bulup sildi. Bir sıkıntı olur mu?

Çeşitli antivirüs programlarıyla tarama yap, virüs çıkmazsa onlardada silinmiştir. Ama bir süre düzenli tarama yapmanı öneririm. Çünkü bir yerden silinse bile tekrar bulaşabilir.

Geri
Yukarı