Virüslü exe dosyası indirilip çalıştırılmazsa virüs bulaşır mı?

Tamam, olabilir de, işte bu keyloggerı filan cracki yapanlar koymuyor. Bizim son kullanıcı olarak yapacağımız güvenilir olduğu kesin bilinmeyen sitelerden oyun program vs. indirmemek.

Hocam zaten walwarebytes ile tarama yapsın bir şey çıkmazsa endişelenmesin ben öyle kurtulmuştum.

Dosya çalıştırılmadığı sürece virüs bulaşmaz, gerekirse sonsuza kadar diskte dursun.

Dosyanın içinde keylogger bulunmuş hocam görünmeyenler olabilir keyloggerler çok gizli programlardır.

Walwarebytes inidirn sağlam bir tarama yapın bir şey çıkmazsa endişelenmeyin.
Tamamdır teşekkürler!

Tamam, olabilir de, işte bu keyloggerı filan cracki yapanlar koymuyor. Bizim son kullanıcı olarak yapacağımız güvenilir olduğu kesin bilinmeyen sitelerden oyun program vs. indirmemek.

EDİT: Bu Game Jolt sitesine ve oyuna baktım da; amatör oyun galiba. Yani bir crack filan söz konusu değil. Site sahipleri bir nebze sorumlu olsa da oyunun yapımcısının keyloggerı koymuş olma ihtimali daha yüksek.
İsterseniz linkini atabilirim. Undertale rejuvenation diye bir fan oyunu. Merg (Youtuber) videosunu yapmıştı onun linkinden indirmiştim.

Game Jolt'dan Undertale fan oyunu exe dosyası olarak indirdim ve açmadım.
Sonra dosyayı tarattığımda trojan ve keylogger olduğunu gördüm. (VirusTotal)
Kaspersky indirdim tam tarama yaptım, bir şey çıkmadı.
Yine de emin olamayıp buraya yazdım yardımcı olursanız minettar olurum. :)
Açmadıysanız sorun yok.

Game Jolt'dan Undertale fan oyunu exe dosyası olarak indirdim ve açmadım.
Sonra dosyayı tarattığımda trojan ve keylogger olduğunu gördüm. (VirusTotal)
Kaspersky indirdim tam tarama yaptım, bir şey çıkmadı.
Yine de emin olamayıp buraya yazdım yardımcı olursanız minettar olurum. :)

Genellikle, virüslü bir dosyayı açmadan bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaşmaz. 🦠 Virüslü bir dosya bilgisayarınıza yüklenmeden, çalıştırılmadan veya dosya içeriği açılmadan zarar veremez. 🚫 Ancak bu, dosyanın tüm güvenlik önlemlerini aşamayacağı anlamına gelmez. 🔒 Dosyanın içeriği açıldığında veya çalıştırıldığında zararlı yazılımın etkinleşmesi mümkün olabilir. 💥

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı